To, czego nauczył mnie książki o zbieraniu komiksów

Moja historia pochodzenia kolekcjonowania najprawdopodobniej jest nieco inna niż większość. Byłem kolekcjonerem książek przez kilka dekad, specjalizującym się we współczesnych pierwszych wydaniach, zanim złapałem błąd w kolekcji komiksów. Dostałem, a także zaoferowałem fantastyczne książki, głównie pierwsze wydania, wiele podpisanych, a także nauczyło mnie kilku rzeczy, które moim zdaniem są korzystne w świecie kolekcjonowania komiksów.

Jedną rzeczą, którą należy zachować z tyłu głowy, jest to, że zbieranie niezwykłych książek wydaje się być rozrywką. Nigdy nie zniknie, ale wiele aukcji, a także sprzedawcy wykorzystywane do karmienia rozrywki zniknęło. Oto kilka przemyśleń na temat tego, jak jak najlepiej wykorzystać komiksy. Zobaczysz też, że uważam, że kolekcjonowanie komiksów ma ogromne zalety w stosunku do niezwykłych książek.

Dowiedz się dokładnie, jak ocenić

Stan jest wszystkim. Czy Vince Lombardi tego nie stwierdził? Nie? Cóż, musiał mieć, ponieważ to prawda. Doświadczenie w klasyfikacji książek było dla mnie dużym posiadaniem w komiksach. Jeśli masz ochotę spojrzeć na ostatnią sprzedaż kopii CGC 9.8 Great Four #52, a także stwierdzić dla siebie: „Wow, mam w mojej kolekcji książkę o wartości 100 000 $!”, Cóż, tak, na pewno to zrobisz . Istnieje nieco ponad 100 egzemplarzy ocenianych na 9,2 lub znacznie lepszych, a także tylko pięć ocen na 9,8. Zmniejszenie kosztu poniżej 9,2 jest niepewne, choć niewątpliwie nawet kopie niskiej jakości są co najmniej warte spłaty pojazdu. Chodzi mi o to, że ważne jest, aby móc ustalić problemy, które obniżają ocenę, a także zrozumieć wpływ na wartość.

Wierzył o podpisy

Komiksy mają to tak świetnie, a nawet tego nie rozumieją. W książce w książce nie ma trzeciego biznesu świętowania, aby doświadczyć lub uwierzytelnić podpisy. Należyłem do wielu klubów pierwszej edycji w moim czasie, które wysyłały podpisane jako pierwsze co miesiąc członkom. Byłem pozytywny, że dostałem to, za co zapłaciłem, jednak co się dzieje, kiedy idę go odsprzedać? Nie ma dostępnej akredytacji ani enkapsulacji. Podpisy mogą dowodzić premią, jednak w świecie książki, chyba że masz autografa w personelu, jest to zastrzeżenie. Zbieranie podpisów od moich preferowanych twórców jest satysfakcjonującą częścią hobby. Prawda, że ​​mogę to zrobić z pewnością siebie, nawet jeśli nie jestem tym, który podpisał komiks, jest dużym plusem.

To ogromny rynek

Porozmawiajmy przez chwilę o przebieniach drukowanych. Pochodząc ze świata książki, dostaję z kilku komentarzy drukowanych, które widziałem. Sam byłem tego winny. Wiele tytułów komicznych na żądanie, Batman, Immortal Hulk, by wymienić tylko parę, ma przebiegi drukowane zbliżające się do 100 000 sztuk, co sprawiłyby, że duże wydania książek, w których biegi drukowane są zwykle w przedziale od 5000 do 20 000. (Jeśli masz na imię Stephen King, proszę zignorować ten punkt, ponieważ nie dotyczy Ciebie). Kiedy dostałem książkę z drukowanym biegiem poniżej 1000, która ostatecznie była mistrzem zaskoczenia nagrody Pulitzera. To był ciekawy dzień! Należy jednak pamiętać, że jeśli istnieje 100 000 egzemplarzy czegoś, nie powinno być tak trudno zwabić właściciela.

Późniejsze druki

To jest dla mnie trudne. Późniejsze druki muszą być rzadkie. Zasadniczo wydawca przyznaje, że spieprzyli się i nie spodziewał się prawidłowego popytu. W przypadku książek należy w większości unikać drukowania. Dzięki komiksom istnieje prawda, że ​​często oferuje się dodatkową okładkę lub że kolor tła okładki jest zmieniany. To powoduje pewne zapotrzebowanie na kolekcjonerów, które chcą każdej odmiany osłony. Wydaje mi się jednak, że wydawcy zrównali późniejsze drukowanie z wariantami. Innymi słowy, patrzą na to jako metodę niskiego ryzyka, aby zaoferować znacznie więcej kopii problemu już poszukiwanego. Zdecydowanie kupiłem późniejsze wydruki komiksów, jednak wytrzymałbym spekulację w tym obszarze, chyba że miałbym czas, a także skłonność do dowiedzenia się, co działa, a także dlaczego.

Użyj niższych książek, aby zdobyć znacznie lepsze książki

Chciałbym (pamiętając o stanie jest wszystko) worki solidnej non-fiction, a także literaturę w sprzedaży biblioteki za 3 USD za torbę. Następnie zamieniłbym je z używanymi sklepami z książkami w mojej okolicy. W ten sposób mogę przekształcić pięć lub sześć pudeł w jedno pudełko solidnych, na żądanie. Trzymanie być może połowy mojej własnej kolekcji, a także sprzedaż reszty pozwoliła mi regularnie ulepszyć moją kolekcję. Zobacz moją publikację na temat handlu z LCS, aby dokładnie to zrobić.

Końcowe przemyślenia

Wiele wykorzystywanych i niezwykłych dealerów książek zniknęło. Jestem pewien, że wielu z was przestrzega aukcji Heritage Regular Comic Auction, jednak czy rozumiesz, że wykorzystali one również regularną nietypową aukcję książek? Te również zniknęły. Nasza rozrywka ma wiele zalet dla kolekcjonerównull

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Film Czwartek: Looney Tunes bardzo gwiazdy DVD
Next post Oświadczenie SDCC – Dynamite ogłasza serię komiksów Twilight Zone ™, legendarny pisarz J. Michael Straczyński jako ciągły pisarz