Gorący mózg Markleya: mój mózg eksplodował i to właśnie wyszło

Ten post został złożony pod:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny

Wayne Markley

Wayne Markley

Pomyślałem, że poświęcę trochę czasu, aby spojrzeć na najnowsze książki, które czytałem i naprawdę cieszę się i myślałem, że możesz też. Zamiast moich standardowych recenzji kolekcji lub powieści graficznych, zamierzam przechodzić tylko przez comiesięczne komiksy. Wiele z nich to trwające tytuły i niektóre z nich, o których rozmawiałem w przeszłości, więc wybacz wszelkie powielanie. Ale myślę, że jest to dzwonienie, jeśli podobała mi się książka sześć miesięcy temu, rok temu lub dłużej, i nadal bym polecił. Jest nawet tytuł lub dwa, które zamierzam wycofać moje zalecenia, ponieważ książki zmieniły się na gorsze, biorąc pod uwagę, że ostatnio je omówiłem. Mam zamiar napisać krótkie recenzje i nie zagłębiać się w różne historie, ponieważ nie chcę zepsuć twojej przyjemności z czytania. Z pewnością są tytuły, które pominąłem lub przeoczyłem z powodu miejsca lub głupoty z mojej strony. Z zadowoleniem przyjmuję i zachęcam ludzi do sugestii dotyczących tytułów, które polecają, żebym nie czytał i cieszyłby się.

Epic Kill #4

Po pierwsze, naprawdę miałem przyjemność z tytułu obrazu o nazwie Epic Kill. Do tej pory były tylko dwa problemy, ale naprawdę czerpałem przyjemność z ich obu. Słyszałem problem, że jest to tylko kopia Elektry, ale uważam, że jest to na tyle inne, że nie widzę go jako powalenie. Sztuka jest bardzo czysta, a historia i akcja są non-stop od pierwszej strony do ostatniej. Nie jestem pewien, jak daleko posunie się ten tytuł ani dokąd zmierza historia, ale na podstawie dwóch pierwszych problemów, w których mam przez jakiś czas.

Sekret #5

Kolejny tytuł obrazu, w którym naprawdę miałem przyjemność, jest sekret. Znowu są tylko dwie kwestie, ale napisane jest przez Jonathana Hickmana, którego praca na ogół naprawdę lubię. Historia została w większości ustawiona, ale to, co jest ustawione, naprawdę przykuło moją uwagę. Hickman opowiada bardzo złożone historie, więc nie mam wątpliwości, że na końcu będzie miała świetną wypłatę. Jest to zabawna i fascynująca mieszanka przemysłowego szpiegostwa i przestępczości.

Bliski śmierci #11

Bliski śmierć to jeszcze trzeci tytuł opublikowany przez Image, który bardzo mi się podobał. Jest napisany przez Jaya Faeber i jest komiksem kryminalnym na równi z najlepszymi pracami Eda Brubakera (który uważam za największego pisarza kryminalnego w komiksach). Opowiada historię byłego zabójcy, który ma doświadczenie w bliskiej śmierci i podejmuje decyzję o zmianie życia i pomocy ludziom. Wiele dotychczasowych historii dotyczyło ludzi przywiązanych lub dotkniętych jego przeszłymi przestępstwami. Opowiadanie historii jest na najwyższym poziomie, a sztuka jest czysta i najlepsza dla tytułu. Czytanie tej książki jest podobne do najlepszego filmu Charlesa Bronsona. wypełnione działaniem i silnymi dylematami moralnymi.

Dan The Unmarmable #5

Odsuwając się od obrazu, jest książka Avatara, w której naprawdę czerpię przyjemność (które są słowami, o których nigdy nie myślałem, że napiszę) o nazwie Dana nieobmiała. Jest napisane przez Davida Laphama i opowiada historię slackera o imieniu Dan, który, podobnie jak tytuł, nie może być skrzywdzony. Jest „bohaterem” swego rodzaju wynajmu, ale w żaden sposób nie jest to książka o superbohaterach. To bardzo gwałtowne, ale ma bardzo zabawne czarne poczucie humoru. Byłem wielkim fanem zbłąkanych pocisków Laphama, a on robił wiele książek przez lata, które są bardzo trudne do odczytania z powodu treści (na przykład Caligula i skrzyżowane), ale Dan jest bardzo zabawną książką dla dojrzałych czytelników.

Undold Tales of Punisher Max #4

Również dla dojrzałych czytelników jest tytuł Marvela Max, Untold Tales of Punisher Max. Jest to miniseriarz napisany przez powieściopisarza Crime Jason Starr i zawiera zimne serce, który przypomina mi wiele biegu Gartha Ennisa w tytule. Pierwszy problem jest wydany i sam jest wystarczający, aby go polecić. Jest to bezlitosna historia Schmucka, który zbyt głęboko wykopuje dziurę, dopóki nie wkroczy, by ją rozwiązać. Świetna samodzielna historia.

Godzilla #5

Po drugiej stronie powyższych tytułów znajduje się nowa książka Godzilla IDWS. To nowe spojrzenie na popularny gad i jest to niesamowicie zabawne. Po raz kolejny pojawiły się tylko dwa problemy, ale naprawdę mnie złapały i sprawiły, że chciałem przeczytać więcej. Jest napisane przez Duane Swierczyńskiego i opowiada opowieść o gangu odmieńców, aby ocalić świat od Godzilli i wszystkie jego potwory, zarówno dobre, jak i złe. To najlepsze zdanie Godzilli, które czytałem od wielu lat.

Planeta małp nr 12

Planeta małp z boomu! To kolejny licencjonowany tytuł, które naprawdę uważam, że jest niedoceniany. Jest to ciągła miesięczna książka, która wcześniej datuje popularne filmy z lat 70. Jest to bardzo dobrze zrobione i opowiada historię polityki małpy i to, jak wpływa na ludzi, których rządzą. Możesz zobaczyć, jak ostatecznie doprowadziłoby to do pierwszej planety ruchu małp w dół linii. Jest to niewątpliwie praca miłości, ponieważ twórcy mają prawdziwą pasję do materiału. Naprawdę miałem przyjemność z M.INISERIES Zdrada planety małp, która moim zdaniem była najlepszą książką małp, biorąc pod uwagę, że wczesne dni magazynu Marvel Planet of the Apes (i kolekcja handlowa tego miniserialu ma się tej jesieni).

Dark Shadows #11

Mówiąc o licencjonowanych tytułach, taki, który naprawdę mnie zszokował, to ciemne cienie Dynamite. Ta książka, napisana przez Stuarta Manninga, naprawdę oddaje wrażenie i wrażliwość opery mydlanej z lat 60. Czytanie tej książki jest podobne do starego programu telewizyjnego, co sprawia, że ​​jest naprawdę przyjemna. Nie miałem dużych nadziei na ten tytuł, ale się myliłem; To wyjątkowa lektura.

Batman #10

Aby zerwać całą tę pochwałę, chcę wspomnieć o tym najnowszym wydaniu Batmana, wydanie 10. Naprawdę podobała mi się ta książka miesiąc po miesiącu, ale całą noc historii Owls była w pewnym sensie rozczarowanie. Kiedy przeczytałem numer 10, który ma poważne zmiany w mitach Batmana (i co prawda może zostać odwrócona do czasu zakończenia historii), byłem tak oburzony, że jestem gotowy, aby przestać czytać książkę. Oczywiście będę nadal widzieć, jak się potoczyła historia, ale ze względu na wartość szoku myślałem, że jest to znacznie przesadzenie i po prostu słabe opowiadanie historii.

Avengers vs. X-Men #12

Marvel uderzył w moją książkę z Avengers vs. X-Men. Nie czerpałem przyjemności z ostatnich crossoverów Marvela, ale uważam, że ta historia jest szybka, dobrze napisana, pełna niespodzianek i szczęście do czytania. Do tej pory jesteśmy w połowie serii, a każdy problem był wypełniony akcją i szybko poruszającą się historią bez wyściółki. Jak to się skończy, będzie prawdziwym testem, ale mam nadzieję, że wypłata jest tego warta, ponieważ pierwsza połowa była świetna.

Nightwing #0

W przeciwieństwie do Batmana, naprawdę miałem przyjemność w Nightwing. To książka wypełniona zwrotami akcji i wielką opowiadaniem. Nightwing zawsze był trudną postacią do pisania, ponieważ jest Batmanem, ale nie do końca Batman Light. Kyle Higgins wykonał świetną robotę, rozkładając pochodzenie Dicka Graysona, nie przekraczając szczytu, tak jak w Batman. Wziął ugruntowane mity i dostosował go do fascynującej grupy postaci z bogatą historią.

Zimowy żołnierz nr 11

Ostatnią książką o superbohaterach, którą naprawdę lubię, mimo że jest to o wiele bardziej szpiegowska niż superbohater, jest Wintertime Soldier Eda Brubakera. Chociaż tak, jest to były Bucky z Kapitana Ameryki, Brubakerowi udało się zabrać go w zupełnie innym kierunku. Stworzył najbliżej komiksu szpiegowskiego, który pamiętam. Non-stop akcja i kreatywne opowiadanie historii.

Ogromny #4

Chociaż przeczytałem tylko pierwszy numer nowego tytułu Briana Wooda, masywne, polecam go bez zastanowienia. Ten pierwszy numer przyciąga cię i pozostawia więcej. Gorąco poleciłbym również DMZ Briana Wooda. Ostatni tom został niedawno wydany i nie mogę polecić całej serii wystarczająco wysoko. To opowieść o Ameryce, która może nie być tak daleko w przyszłości. Świetna lektura dla każdego, a nie tylko fanów komiksów.

Szósty pistolet #25

Tytuł, w którym naprawdę się cieszę, ale nie zwraca uwagi na szóstą pistolet z Oni. To mistyczna opowieść osadzona na starym zachodzie około sześciu pistoletów ze specjalnymi mocami (szokujące, co?). Opowiadanie jest na najwyższym poziomie i bardzo złożone z bogatą obsadą postaci, które z czasem wiedziałem i naprawdę się tym przejmować. Jest mnóstwo zwrotów akcji, a sztuka jest najlepsza dla tej historii. Warto sprawdzić.

Walking Dead #102

Wreszcie chcę wrócić do komiksów Image i po prostu szybko polecam o wiele więcej tytułów. Pierwszy to The Walking Dead, ponieważ budują się na numer 100. Ostatnie problemy to jedne z najlepszych z serii pod względem budowania napięcia i wielkiej opowiadania historii. Następnie jest Fatale, kolejny tytuł Eda Brubakera, który jest mieszanką najlepszych przestępstw noir ze zdrową dawką Lovecrafta. Jest bardzo oryginalny ze względu na opowiadanie historii Brubakera i jego mieszanie stylów. Wreszcie jest złodzieja złodziei. To kolejna książka Roberta (Walking Dead) Kirkman. Jest to dalekie od The Walking Dead pod względem treści, ale równie dobre pod względem jakości.

Jak zawsze, wszystko, co tu napisałem, jest moją opinią i nie odzwierciedla opinii Westfield Comics lub ich pracowników. Witam i zachęcam do sugestii lub nieporozumień dotyczących moich zaleceń. Jak zawsze, dziękuję za przeczytanie.

Wszelkie przemyślenia, nieporozumienia, sugestie lub poczta nienawiści można wysłać na adres mfbway@aol.com.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Śmierć na Sapphire
Next post Watchmen (zaczyna się), a także inne komiksowe wiadomości z tygodnia