Gorączkowy mózg Markleya: duży świat

Ten publikacja jest złożona pod:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny

Wayne Markley

Wayne Markley

Jedną z rzeczy, które zawsze lubiłem w komiksach, jest idea wspólnego wszechświata. Marvel był w tym doskonałym w tym czasie, mimo że przez lata okazał się raczej złożony i zamustany. Właśnie dlatego Marvel robi Wojny Trick w tym lecie, co podobno upraszczy rzeczy, a także wprowadzi cokolwiek na jeden świat. DC zawsze miał trudności z tą koncepcją, mimo że wydawali się być pionierskim koncepcją multiwersum. Inni zrobili to bardzo dobrze, Valiant (pod Jimem Shooter) dotyczy na umyśle, a także inne światy, od kaczek Disneya po światy telewizyjne (X-Files, Buffy itp.), Które miały mieszane wyniki.

Fantastyczna czwórka nr 1

We wczesnych dniach Marvela, wskazując pierwsze kilka lat Marvela po wprowadzeniu Amazing Four, a także pomysłu na superbohater, szybko ustalono, że wszyscy ich bohaterowie byli w dokładnie tym samym wszechświecie, Oprócz wielu z nich miało miejsce w Nowym Jorku. Stan Lee był w stanie opowiedzieć historie, w których bohaterowie przeszli w tle przez panel lub dwa. Na przykład, w problemie z niesamowitymi czterema, które zobaczysz, że Spider-Man Winging obok huśtania się w tle w jednym panelu, a także podtytuł stwierdziłby coś w stylu „Spider-Man jest na jego metodzie zaoferowania z Kingpinem, zobacz jego obecny problem ”. W ten sposób Lee był w stanie wyprodukować zjednoczony świat, w którym chciałeś sprawdzić inne książki, ponieważ każda książka była cegłą w większym wszechświecie. Był w stanie przynieść wątki wątki, takie jak nieudane przestępstwo złoczyńcy, o których mowa, w następnym występie złoczyńcy, którego nie było w książce, której pojawili się wcześniej. Ta metoda opowiadania historii była planem przyszłych wszechświatów, takich jak Valiant, a także Crossgen. Chociaż była to wówczas specjalna koncepcja, Stan Lee (i jego kohorty Jack Kirby, Steve Ditko itp.) Byli w stanie to zrobić, ponieważ mieli tak małą liczbę tytułów; Osiem dla dużej części lat 60., a także odkąd oparli historie w prawdziwym świecie. Pod koniec lat 60. XX wieku, ponieważ Marvel był w stanie poszerzyć liczbę tytułów, które publikowali, a także Stan Lee przestał komponować wszystko, rzeczy powoli zostały rozcieńczone, a także świat Marvela został poszerzony i rozciągnięty Punkt, w którym skończył się dużym bałaganem. Marvel planuje obecnie oczyścić świat WHO, a także uczynić wszystko, co jest bardziej spójne z wydarzeniem Trick Wars tego lata. Marvel zebrał szereg wczesnych opowieści w legendarnych kolekcjach, po prostu poszukaj tomu jednej z legendarnych kolekcji Amazing Four, Spider-Man, Captain America, Iron Guy lub Thor.

All-Star Comics #3

DC Comics w swojej 75 -letniej historii działały wyjątkowo pod względem crossovers do końca 1960 roku (po sukcesie Marvels). Teraz jasne, DC ma zespoły, takie jak Tradycyjne Towarzystwo Sprawiedliwości w komiksach All-Star, w których grupa bohaterów gromadziła się, aby opowiedzieć historie, a także przygody. Były też inne drużyny bohaterów, takie jak siedmiu żołnierzy zwycięstwa. Podobnie miałeś Supermana, a także zespół Batmana co miesiąc w najlepszych na świecie komiksach. Jednak rzadko, jeśli w ogóle, miałeś flash działający w tle panelu historii Supermana z informacją „Zobacz, gdzie Flash idzie w tym miesiącu”. Było dobrze zrozumiałe, że w pobliżu byli inni bohaterowie, a także niewątpliwie dzielili wszechświat, jednak ciągłość nie była wyjątkowo napięta. DC ustanowiło koncepcję multiwersum, czyli różnych wszechświatów, w których istniały różni bohaterowie, zaczynając od Flash #123, gdzie Złoty Age Flash zaspokajał błysk srebrny. Doprowadziło to do corocznego crossoveru Ligi Sprawiedliwości/Sprawiedliwości, a także w przyszłych crossovers, a JLA, a JSA, które krzyżują się z innym wszechświatem, takimi jak Ziemia S (Shazam, a także Fawcett Heroes), The Elastyczności Fighters (stara Bohaterowie wysokiej jakości), siedmiu żołnierzy zwycięstwa itp. Wszystkie te historie zostały zebrane w serii transakcji zwanych dylematem na kilku ziemi.

Kryzys na nieograniczone ziemia

Z biegiem lat świat DC był tak zamulony, że dokonali dylematu na nieograniczonych ziemi, próbując posprzątać cały bałagan. Poza tym przez jakiś czas go wyczyścił, jednak jakoś z czasem wszystko zepsuli wszystko, a także próbowali naprawić to z zerową godziną. Potem nastąpiło główne ulepszenie nowego 52, w którym DC wprowadziła całą linię, próbując zacząć świeżo. We wczesnych dniach nowego 52 DC gwarantowało, że istniałby ciasny i spójny wszechświat, a także wyglądało na to, jednak wkrótce zmieniło się to w bałagan, ponieważ Superman byłby w trzech różnych wydarzeniach (Wojna Trójcy, hel na ziemi, a takżeRotworld) wszystko w tym samym czasie. Jeśli zamierzasz mieć czystą ciągłość, Superman (lub jakikolwiek inny bohater) musi być ograniczony do jednego wydarzenia na raz. Marvel jest również winny tego, więc nie jest tak, że DC jest sam. DC cieszy się z tego w przyszłości, ponieważ nie zapomnieli zupełnie o swojej przeszłości, jak widać w z miłym spojrzeniem Grant Morrison na szaloną przeszłość DC z multiversity.

Star Trek/Legion of Super Heroes

Podjęto również próby powiązania licencjonowanych wszechświatów. Są to wydarzenia, a także nie spójny świat, taki jak Marvel, jak i DC, jednak nadal są one crossoverami różnych światów. Najlepszym ich przykładem jest IDW, w którym wykonali szereg crossoverów, próbując razem różnych właściwości. Istniała infestacja, która połączyła się ze sobą gi Joe, a także transformatory (pamiętajcie, że dwie nieruchomości miały długą historię przekraczania} wraz z wieloma innymi. Podobnie wykonali crossover z transformatorami, duchami, TMNT i TMNT, a także TMNT, a także TMNT Inne, które były naprawdę raczej dobre. Podobnie zrobili małe crossover, takie jak Star Trek/Legion of Superbohater, Star Trek/Lekarz, który (który był bardzo dobry), a także Star Trek/Planet of the Małpy, co jest również wyjątkowo niezwykle Dobrze. Wszystkie te różne zdarzenia crossover są oferowane w zbiorach handlowych.

Don Rosa Library vol. 01: Wujek Walta Disneya Scrooge i Donald Duck – The Kid of the Sun

Disney ma wiele stosunkowo ciasnych wszechświatów, jednak są one oddzielone różnymi licencjami. Na przykład masz standardowe postacie Mickeya, Donalda, wujka Scrooge itp. Mają luźny świat, w którym bohaterowie zadowolą, gdy opowiadają o tym, jednak nie ma żadnego rodzaju ciągłości, jaką Marvel, a także DC zrobił. Z wyjątkiem Dona zwiększonego, który zawsze próbuje powiązać stare historie, głównie w świecie kaczki, a także wykonuje znakomite zadanie, jeśli to. Istnieje również świat Pixar, a także świat księżniczki, w którym właśnie pojawił się doskonały zbiór opowieści o księżniczkach, zwany Księżniczką Disneya. To prawie 800 stron za 20 USD w pełnym kolorze – doskonała okazja.

GRZMOT. Agenci

Na szczególną uwagę należy wskazać agentom Thunder z połowy lat 60. XX wieku, gdzie Wally Wood, a także dobrzy przyjaciele stworzyli świat, który łączył wszystkich swoich bohaterów, agentów Thunder, Noman, Dynamo itp. W wyjątkowo ciasnym wszechświecie . Poza tym były to doskonałe historie. DC wykonało szereg archiwów tych komiksów, a IDW przedrukowuje obecnie wszystkie te klasyki w miękkiej okładce handlowej.

Zwiastun

Early Valiant World, jak razem Jim Shooter, był doskonałym przykładem świata, który został bezpiecznie złożony. Wszystkie postacie współdziałały ze sobą, a także wszystkie dzielą dokładnie tych samych złoczyńców, jak i organizacje. Wczesne problemy zostały tak bezpiecznie zrobione, że to, co wydarzyło się w jednej książce, zostanie pokazane w kolejnej książce, która ukazała się tydzień później. Upadek tej ścisłej ciągłości nastąpił, gdy Valiant zaczął poszerzyć swój świat, a także wyrósł poza podstawowe sześć do ośmiu książek. W miarę wzrostu świata zyskał popularność (a zatem Cruncherzy pieniężne zażądali o wiele więcej tytułów, aby przynieść znacznie większe przychody), ciągłość może nie być utrzymana razem. Ponadto strzelec nie komponował już wszystkich książek. Następnie musiałeś uprawiać o wiele więcej, a także o wiele więcej materiałów poza ich podstawowymi biurami, w których wykonywano wiele pracy. W latach 90. sprawdziłem Valiant Office raczej regularnie, a także widzieć szereg książek obsługiwanych w dowolny sposób, od scenariuszy po penciling po produkcję. Tam miałem możliwość zadowolenia, a także porozmawiać ze Steve’em Ditko, który tam pracował. Jednak podobnie jak prawie wszystkie te doskonałe, bezpieczne wszechświaty, sukces przyniósł ich zagładę.

Scion Crossgen

Na marginesie, w 2000 roku, Crossge Comics Fate odzwierciedlał Valliant’s prawie do T. Odnieśli ogromne sukcesy wcześnie z kilkoma książkami, a także mieli ścisłą ciągłość. Wraz z sukcesem przyszedł wymóg poszerzenia, a także o wiele więcej opublikowanych tytułów, tym bardziej ciągłość została rozcieńczona, a także firma dotyczyła nagle zatrzymania, a także zmarłego. Szkoda jako wczesna praca była naprawdę dobra.

Archie

Być może najcipszym światem, a także najdłuższym biegiem jest wszechświat archie. Podstawowe książki (które wkrótce odnoszą się do końca) trwają prawie siedemdziesiąt pięć lat w tym samym fundamentalnym świecie Archie, Veroniki, Betty, Jughead, Reggie, Moose, a także innych. Zawsze istniał Chok’lit Shoppe Pop Tate, a także Riverdale High, a także wszystkie atrakcje Riverdale. Biorąc pod uwagę, że Archie jest lepszy dla paska animacji kneblowania niż standardowy świat superbohaterów, naprawdę nie jest w stanie w tym artykule, jednak wierzyłem, że to musi być PoiWydałem się, ponieważ jestem takim fanem tradycyjnego materiału archie.

Jak widać, w komiksach istnieje długa historia wypróbowania jednolitych wszechświatów. Wiele z mieszanymi wynikami. Sugerowałbym, że wczesne komiksy wariantu były najbardziej zunifikowanym, a także najlepszym czytaniem. Mimo że materiał wczesnego Marvela jest również świetny. Prawie wszystkie te wspólne wszechświaty napotykają dokładnie ten sam problem, w którym poszerzyły liczbę tytułów, a także pojedynczy wizjoner (Stan Lee, Jim Shooter itp.) Skończyło się na zakończeniu, a także nie były w stanie Zachowaj swoją wizję linii. Wszystkie ofiary własnego sukcesu. Oczywiście jest to tylko krótkie wprowadzenie, a także o wiele więcej, co można stwierdzić o każdym rodzaju tych światach, zarówno pro, jak i con.

To jest dla tego bloga. Cokolwiek napisałem tutaj, to mój punkt widzenia, a także w żadnej metodzie, pokazuje, że myśli lub opinie Westfield Comics lub ich pracowników. Motywuję twoje opinie lub przemyślenia, a także można się z nimi skontaktować pod adresem mfbway@aol.com. Dziękuję za ostatnie komentarze na moich blogach, a także patrzę na przyszłe rozmowy. Posiadane są kopie oceny lub ogólne komentarze. Jak zawsze,

Dziękuję Ci.

Klasyczne okładki komiksu z bazy danych Grand Comics.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Grant Gustin w rozmowach o przedłużeniu kontraktu flash na dziewięć sezonów
Next post Do rozważenia: prezenty prezentów DC: Guy of War