Wywiad: Jared Gardner w Skippy Vol IDW. 1

Ta publikacja jest złożona w ramach:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny

Skippy Vol. 1

Jared Gardner jest profesorem z Ohio Specyfy University, który wcześniej zajmował się Biblioteką American Comics na animacji Monarch: Otto Soglow, a także Bit King. Teraz współredaguje z Deanem Mullaney Skippy Vol. 1: Total Dailies 1925-1927 autorstwa Percy Crosby z IDW i Biblioteki American Comics. Podobnie komponuje esej biograficzny na temat Crosby dla książki. Roger Ash z Westfield skontaktował się z Gardner, aby dowiedzieć się znacznie więcej o Crosby i Skippy.

Skippy z 3 października 1925

Westfield: Dla tych, którzy nie znają Skippy, co możesz nam powiedzieć o komiksie?

Jared Gardner: Skippy został wyprodukowany przez Percy Crosby w The Old Life Magazine w 1923 roku, gdzie Crosby publikował komiksy od ponad dekady. Oprócz wybitnej serii pojedynczych kreskówek na temat życia żołnierza I wojny światowej (częściowo na własnych doświadczeniach Crosby), Skippy był pierwszym hitem Crosby, a także jego sukces w życiu doprowadził do jego niezwykle udanej migracji do komiksów gazetowych w połowie 1925 r.

Skippy od 24 czerwca 1925 r.

Skippy to młody pasek w długiej genealogii, która rozpoczęła się od Yellow Youngster Outcault, a także Buster Brown, a także dzieci Katzenjammer Dirks, choć prawdopodobnie najbliżej tego drugiego pioniera tego gatunku, Jimmy’ego Jamesa Swinnertsona, w którym występowało młodzieńca z klasy średniej W mieście regularnie rozpraszał swoje codzienne zadania przez cuda, a także kakofonię współczesnego miasta. Podobnie jak Jimmy Swinnertsona, Skippy Crosby jest o wiele lepiej niż jego rutynowe towarzysze, jednak buntuje się w dekorum życia w klasie średniej, a także szuka przygody, przyjaźni, a także zabawy wśród różnorodnej okolicy, która zaludnia ulicę Vessey.

Jednak w przeciwieństwie do Jimmy’ego, który był na stałe szeroko otwarty oczy, a także nie wyciszony w umowie z cudami, które spotkał, Skippy jest filozofem, etykiem, a także politykiem. Podobnie jak to o wiele bardziej niż cokolwiek innego, gdzie Skippy zmienił komiksy-i powód, dla którego Crosby miał tak głęboki wpływ na powojenne rysowników, takich jak Charles Schulz (orzeszki ziemne), a także Walt Kelly (Pogo). To także, później w jego karierze, element paska, który pomylałby, a nawet oburzenie wielu redaktorów, a także niektórych czytelników, jak zobaczymy w późniejszych tomach.

Skippy od 25 czerwca 1925 r.

Westfield: A co z skippy apeluje do ciebie?

Skippy od 29 czerwca 1925 r.

Gardner: Na długo zanim odkryłem humor Strip lub jego medytacje w tak kilku ogromnych problemach swoich czasów, zostałem zdumiony piórem Crosby’ego. Crosby, o wiele więcej niż jakikolwiek inny rysownik, o którym mogę uwierzyć przed lub po (Bill Watterson [Calvin & Hobbes], Crosby był w stanie złapać energię elektryczną, wzorzysty chaos młodzieży na stronie. Nawet gdy Skippy po prostu siedzi z swoim najlepszym dobrym przyjacielem Yacobem, biorąc pod uwagę, że życie tańczą linie, a także szum. Podobnie jak wiele fanów komiksów, nie mogę pomóc jednak dokładnie dowiedzieć się, jak moi preferowani rysownicy robią to, co robią, próbując sam, jednak z Skippy nigdy nie próbowałem. Było coś magii w jego piórze, a także sprawdziłbym ten pasek, nawet gdyby został napisany w języku, którego mógłbym nie czytać. Na szczęście był także olśniewającym pisarzem, a także szczęśliwie dla mnie, który skomponował w języku angielskim.

Wstępny pasek Crosby, który ma styl, który później zostanie wykorzystany w kosztach Wattersona Calvin & Hobbes.

Westfield: W książce komponujesz biografię projektanta Skippy Percy Crosby. Czy możesz nam trochę o nim opowiedzieć, a także o tym, na co odwiedzający mogą patrzeć w przyszłość w książce?

Gardner: Życie Percy’ego Crosby’ego jest interesującą, a także tragiczną opowieścią, z całym dramatem, hubris, zdradami, niewłaściwymi zakrętami, zawrotnymi wzlotami, a także okropnymi minimami szekspirowskiej tragedii. Kiedy wyprodukował Skippy Crosby, był już po 30 lat, doświadczony rysownik, a także zaangażowany polityk, a także filozoficzny myśliciel. Pierwszy tom prześledzi jego biografię z pierwszymi latami paska, w tym jego doświadczenia pracującego jako kreskówka dla socjalistycznej gazety podczas okropnej fabryki koszulki trójkąta TEE Końce z 1911 Linie podczas I wojny światowej Na bardzo różne sposoby te wczesne doświadczenia sprawiły, że uwierzył w stawki, a także funkcję rysowników w terminach historycznych na świecie daleko poza tym, do czego dążyłby się każdy rodzaj projektanta paska młodego.

Zawsze Belittlin ‘był toperem w Skippy Sunday Strip. Zawiera knebel, który Charles Schulz użyłby później w orzeszkach ziemnych.

Kolejne tomy wyślemy wzrost sławy Crosby’ego zgodnie z niesamowitym sukcesem Skippy, oprócz jego instalacjiUprawnienia prawne, gdy zaczął być wielopokoleniową bitwą z siłami biznesowymi zarówno postrzeganymi, jak i niewidocznymi nad prawami własności mieszkaniowej do jego stworzenia. Będzie również, być może nieuchronnie, mniejsza katastrofa ludzka w całości tak dobrze znana, w tym problemy małżeńskie, zmagania z alkoholem, a także depresją, a także z redaktorami wiewiórki, a także wydawcami.

Koniec Crosby’ego był naprawdę tragiczny, ponieważ skończył się przeciwko swojej woli szpitala psychiatrycznego, jego pasek odwołał się, a także poczuł się porzucony przez rówieśników, a także czytelników. Z naszych badań rozumiemy, że jego rówieśnicy go nie pamiętają (chociaż nie wiemy, czy ich słowa do tego wpływu kiedykolwiek dotarły do ​​niego w ostatnich latach), jednak niezaprzeczalne jest, że wielu odwiedzających ma nie był w stanie doświadczyć cudów największego dzieła Crosby. Jako długi kolekcjoner każdego rodzaju przycinania, który mógłbym odkryć w próbie Fanboya, aby odzyskać to utracone dzieło, jestem niezwykle podekscytowany, że mam możliwość nie tylko pracy nad przywróceniem Skippy do jego kluczowej lokalizacji w historii komiksów, ale kiedyś był w stanie Aby całkowity pasek został wykonany w niepowtarzalnym bibliotece amerykańskiego stylu komiksów, aby ponownie przeczytać moją kropkę.

Skippy od 30 czerwca 1925

Westfield: Dlaczego uważasz, że ta książka stanowi świetny dodatek do biblioteki amerykańskich komiksów?

Skippy od 1 lipca 1925 r.

Gardner: Jednym z fanów Comics Comics powszechnie ma Skippy, oferowany, ponieważ był to dopiero w dziesięcioletnich przedrukach małych biegów, jest to, że jest to przeważnie pasek knebla. Do cholery, dopóki nie zaczęliśmy gromadzić wielu lat Strip, nawet ja wierzyłem, że ciągłość były niezwykłym wyjątkiem w pasie. Jednym z objawień widzenia paska, które został pierwotnie wydrukowany, jest ponowne odkrycie tego, dlaczego Ameryka tak upadła jak w Skippy, a także jego kumpli. Crosby był mistrzem tempa, rozwoju postaci, a także używał krótkich i długich ciągłości, aby sprawdzić relacje, tworzyć wielowymiarowe nawet drobne postacie, a zwłaszcza w przyszłych tomach, aby sprawdzić polityczne, a także filozoficzne zagadnienia. Każda próba wygrania paska do „najlepszego” tomu straciłaby rytmy, a także tempo opowiadania historii Crosby’ego, zdaliśmy sobie sprawę wcześnie. Podobnie jak cokolwiek mniej niż w pełnej skali biblioteka amerykańskiego komiksowego leczenia byłaby szkodliwością dla historii komiksów, że seria poświęcona jest zachowaniu, a także (w tym przypadku) odzyskiwaniu.

Skippy od 2 lipca 1925 r.

Westfield: Jeśli ta książka dobrze sobie radzi, czy będzie dodatkowe tomy skippy?

Gardner: Dużo zdecydowanie! Jeśli wszyscy z nas w Internecie wystarczająco długo, mamy na myśli to za koniec, niedziele (i jak zobaczą goście, niedzielne skipys są objawieniem i sobą).

Skippy z 7 sierpnia 1925

Westfield: Czy jakikolwiek rodzaj zamykających komentarzy?

Gardner: Tylko kilka krzyków-do Deana Mullaneya za pozwolenie mi być częścią tego wymarzonego projektu; Joan Crosby Tibbetts, dziecko Crosby’ego, a także doskonałego obrońcy jego dziedzictwa, za zaufanie nam, że będziemy idealnie zrobić stworzenie jej ojca; Podobnie jak dla ciebie, Roger, za zapewnienie mi szans na woski rapsodyczne, a także wsparcia pracy biblioteki amerykańskich komiksów na przestrzeni lat.

Skippy z 18 sierpnia 1925

Zakup

Skippy Vol. 1: Całkowite dzienniki 1925–1927

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Iron Guy#55 Spadek kosztów
Next post Film Czwartek: Looney Tunes bardzo gwiazdy DVD