British Ice

Minęło tak długo biorąc pod uwagę, że byłem zszokowany istnieniem powieści graficznej, która moim zdaniem była częścią odczytu czytania British Ice, która ukazała się na początku tego roku z Top Shelf. Wcześniej nie słyszałem o książce, ale natknąłem się na stary e -mail z rabatem i brzmiało to interesująco, szczególnie biorąc pod uwagę, że właśnie mówiłem komuś innemu o Whiteout. Obaj mają wspólne sytuacje.

Chociaż autor Owen D. Pomery wyjaśnia, że jest to fikcyjna historia, wydaje się autentyczna. W połowie lat osiemdziesiątych dyplomata okupacyjna, Harrison Fleet, jest wysyłany na wyspę Arktyczną nadal kontrolowaną przez Brytyjczyków. Rodzime mieszkańcy nie chcą go tam, a poprzedni komisarz zniknął. Próbując dowiedzieć się, co się stało, Harrison walczy z osiągnięciem osiągnięcia ojca, znanego ambasadora, który stawia brytyjskie zainteresowania nad jakąkolwiek kolonią, za którą był odpowiedzialny. Jest też dziedzictwo człowieka, który osiedlił się na wyspie dla Wielkiej Brytanii sto lat temu, i tajemnicze odkrycie, które podjął i działania, które podjął.

Jak można sobie wyobrazić, podtekst i motyw obejmują kolonializm i życie pod dziedzictwem przeszłości. Harrison nie jest silną osobowością, ale jest kimś, kto próbuje wytyczyć własną drogę bez pojęcia, jak to zrobić, i nie ma poparcia z jego poprzedniego pochodzenia, ani członków jego nowej społeczności. Uznałem, że sympatyka, ponieważ niepewność jest obecnie częstym zjawiskiem. Szczególnie biorąc pod uwagę, że niewłaściwa decyzja może wskazywać na śmierć z różnych metod.

Styl jest prosty, mnóstwo paneli ludzi rozmawiających z jałowym tłem. (Nie lubisz ich rysować? Ustaw historię wśród dużych rozszerzeń mroźnych, rzadkich horyzontów.) Od czasu do czasu duże ujęcie, duże panele ustawienia, ustal odległe poczucie porzucenia dobrze dostosowanego do materiału, szczególnie gdy dotyczy on Śmiesznie formalny dom poprzedniego urzędnika w środku lodowej równiny. Harrison otrzymuje wnikliwy wsparcie związane z mieszkańcami, którzy go zaniedbują:

Jeśli są przydatne, zostaną wykorzystywane, jeśli będą na drodze, zostaną usunięte.

To trudna ścieżka do chodzenia, wiedzieć, co robić, i pozostawia dużo gniewu. Wygląda na to, że nie ma sposobu, aby wygrać, ani dla nich, ani Harrison, co prowadzi do tragedii, która wywołuje wydarzenia z przeszłości.

Książka jest monochromatyczne, niebiesko-szarcze i lodowate uczucie. W lewym górnym rogu niektórych stron są notatki, które mówią, jak wiele dni minęło, ale biorąc pod uwagę, że są białe na szarości i małe, miałem problem z ich zauważeniem. Ekstremalna pogoda jest zewnętrznym markerem tego, jak zdalny jest Harrison, pozostawiony sam, aby zostać zamrożonym.

Ostateczne rewelacje nie są zaskakujące, ale ogólnie jest to książka do przeczytania dla Tone i Spark Dyskusja. Znalazłem to niezwykle na czas, że ma tak wieczny charakter. Jest to konfrontacja, która była i wciąż dzieje się, ponieważ kultura musi się zmienić, aby uwzględnić znacznie więcej punktów widzenia.

Na stronie wydawcy znajdują się strony podglądu.

Udostępnij to:
Świergot
Facebook
Tumblr

Powiązane posty:

Sekwencyjna aplikacja na iPada koncentruje się na szanowanej powieści graficznej Publishersi, która wcześniej nie rozmawiała o sekwencji, aplikacji na iPada, która zawiera powieści graficzne „od wiodących twórców i wydawców na świecie”. Jeśli próbujesz znaleźć wyselekcjonowane cyfrowe wrażenia z czytania komiksów, jest to aplikacja, którą chcesz. Ich kluczowi wydawcy to * Top półka -…

The Bojeffries Sagathe Bajeffries Saga to mój ulubiony tytuł Alan Moore. Ma silne poczucie humoru, po pierwsze, i chociaż pisarz jest prawie samodzielnie odpowiedzialny za kształtowanie ciemnego i introspektywnego rynku komiksowego w latach 1986-1993 (z Watchmen, który wystrzelił Grim’n’n’Gritty Trend; Swamps; Swamp Rzecz, kluczowy tytuł…

Koniec epoki: IDW nabywa najlepsze shelfwow, to była jakaś wiadomość „Święta S ***”, na którą można się obudzić. Wiodący wydawca komiksowy i powieści graficzny IDW Publishing ogłosił dziś, że nabył Top Shelf Productions, wielokrotnie nagradzany niezależny wydawca powieści graficznych, w tym bestseller nr 1 New York Times i Washington Post March autorstwa kongresmena Johna…

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Wielokrotnie nagradzany pisarz ogłoszony dla Supergirl Miniseries
Next post Oczyszczanie zupełnie nowego DCU