Do twojego rozważania: Tarzan Edgar Rice Burroughs: The Total Joe Kubert Years Omnibus

Ta publikacja jest złożona pod:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny

Robert Greenberger

Robert Greenberger

Od czasu swojego debiutu w 1912 roku Tarzan ostatecznie stał się jedną z garstki postaci, które ludzie rozumieją na całym świecie. Wystąpił w prawie każdym możliwym mediach, a także przekształcił sportowców olimpijskich w gwiazdy kasowe, dodając swój charakterystyczny okrzyk dżungli do amerykańskiego leksykonu. Wraz z upływem legendy Tarzana w tym roku sensowne jest, aby wydawcy wydają kolekcje z czterokolorowymi wyczynami.

Wśród największych z nich były adaptacje opracowane przez legendarnego Joe Kuberta. Ponieważ oferta licencyjna z Gold Crucial zbliżała się do końca w 1971 r., Edgar Rice Burroughs, Erb Inc., próbowała znaleźć ofertę, która nadal będzie wytwarzać nowe materiały na głodny rynek na całym świecie. Kiedy wydawca DC Comics Carmine Infantino otrzymał szansę na uzyskanie licencji, poszedł za nią, dokładnie rozumiejąc, komu ją przekazać.

„To było tak, jakby Kubert przez całe życie trenował Fort w tym projekcie”, skomponował jego biograf, Shelley w Guy of Rock.

Edgar Rice Burroughs ’Tarzan: Total Joe Kubert Years Omnibus

Dzięki Dark Equine Comics publikującym przygody małpy w Ameryce, przepakowują się, a także uwalniają przełomową pracę Kuberta. Wcześniej zebrali te ponad trzy archiwa twardej okładki, jednak teraz goście mogą czerpać przyjemność z Tarzana Edgara Rice Burroughsa: Total Joe Kubert Years Omnibus w ekonomicznej kolekcji handlowej. Tom, z okazji tego lata, składa się z problemów #207-235.

„Długo fan Tarzana, Kubert skoczył na możliwość nakreślenia serii (Tarzan) w 1972 roku podczas pracy w DC Comics, a także wyniki są po prostu oszałamiające. To wspaniałe zabawne rzeczy zarówno dla starych, jak i nowych gości; Rzecznik radości, który nie starzeje się dziennie, zebrany w wydaniu, który można ponownie przeczytać, a także delektować się przez wiele lat ”, skomponowali wydawcy regularni w poprzedniej ocenie materiału.

Wybierając liczbę z Gold Key, DC zadebiutowało z problemem nr 207 w 1972 r., Gdy Kubert podjął się do dostosowania pierwszej książki Burroughsa w czterech problemach. Zbadawczo zbadał wszystkie powieści, a także historie, patrząc wstecz na to, jak jego inspiracja, Hal Foster, który najpierw narysował przygody Lorda Jungle w 1929 roku, a także stworzył silną pracę wprowadzającą.

Tarzan #212

Powiedział w tym czasie niezwykłego świata komiksów DC: „Chcę rodzaju obrazu, który wywoła dokładnie ten sam rodzaj przyjemności u moich odwiedzających, jak to miało miejsce, gdy byłem dzieckiem”.

Biorąc pod uwagę 48-stronicowy styl w tym czasie, Kubert nadzorował przedruki materiału zastępczego, aby wypełnić problemy. Dodatkowo, pod warunkiem, że potrzebował czasu, aby stworzyć historie jako pisarz/artysta/redaktor, polegał na dostosowaniu wielu komiksów, integrując je z dodatkową sztuką, a także historią, taką jak dwie części „Land of the Giants” , głównie narysowane przez Burne Hogarth.

Następnie Kubert wykonał serię jednorazowych historii wyznaczonych z dżungli Tales of Tarzan, wspomaganych z materiałem z Don Garden, a także Foster, a także z jednym problemem, który został wyrzucony przez Franka Thorne’a. Po ugruntowaniu się również w tym tytule, Kubert wprowadził do pięcioczęściowej adaptacji powrotu Tarzana, a następnie redaktor personalny Carl Gafford dostosował pasek Russ Manning z lat 1970-71 przeliterował go na problem nr 226.

Tarzan #219

Zamykając pierwszy tom, Kubert zaadaptował Tarzana, a także Lion Guy z Problems #231-234, a także do tego czasu rutyny, a także Speed, jak on. Zaczął przełączać się na tworzenie scenariusza, a także projektów, a także polegał na niedawno rekrutowanych filipińskich artystów, aby zsumowali pracę, zaczynając od Franc Reyes w ostatniej historii tutaj.

Podczas gdy ERB uznano sztukę kluczową złotą, a także w wymogu odświeżenia ich światowej sprzedaży, praca Kuberta została przyjęta w Ameryce, a także odrzucona w Europie. Tam, gładki, sportowy facet Russ Manninga z komiksowych pasków, został uznany za lepszy. Amerykańska sprzedaż Tarzana, pomimo ulepszonej historii, a także dzieł sztuki, spadła w tym czasie, gdy sprzedaż kijeń zawadła. DC pozwoliło, by pozwolenie na upływ, a ERB polegał na Marvela, jednak materiał Kubert nadal pozostaje dobrze uznany przez miłośników zarówno Tarzana, jak i sztuki komiksowej.

Energia Kuberta była widoczna na każdej stronie, a także jego surowe, rozsądne dzieła sztuki sprawiły, że niebezpieczeństwa życia w dżungli jest prawdopodobne. Praca jest testem czasu, a także należy doświadczyć w tym wydaniu.

Zakup

Edgar Rice Burroughs ’Tarzan: Total Joe Kubert Years Omnibus

Klasyczne okładki z bazy danych Grand Comics.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post ComicList: Dynamite Entertainment Nowe wydania dla 01/02/2019
Next post Kolumna KC: Patrząc w przyszłość (czy nie mogę się doczekać?)