Kolumna KC: Patrząc w przyszłość (czy nie mogę się doczekać?)

Ta publikacja jest złożona pod:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny

KC Carlson

autor: KC Carlson

Cóż, jak wykorzystali, aby powiedzieć: to był rok. I. To. Był. Rok. Okres. Nie mogę już więcej stwierdzić.

Odkąd znalazłem wiele z 2011 roku w komiksach, szczególnie trudnych (a czasem przygnębiających), aby spojrzeć wstecz – a także, ponieważ wszyscy inni patrzą wstecz w tym tygodniu – choć może być zabawne/oświetlające/rozdzierające, aby spojrzeć na kilka z nich Rozumiemy już o 2012 r.

Niektóre „poruszające się” historie

Plakat filmowy Avengers

Największa bitwa w komiksach na nadchodzącym letnim okresie może nie mieć nic wspólnego z komiksami – lub może mieć coś wspólnego z komiksami. a także założenie co? Walka nie dzieje się w komiksach !!! Nie, będzie to kasa bitwa Titans of Comic Book Filmy – The Avengers (Data wydania: 4 maja 2012) vs. Batman: The Dark Knight Rises (20 lipca 2012). Avengers jest słabszym w tej walce, ponieważ jest to pierwsza odsłona zespołu superbohatera-chociaż film jest w rozwoju od 2005 Hulk, czarna wdowa, a także Hawkeye) zostały starannie skoordynowane, a także powoli wypuszczone w ciągu ostatnich kilku lat. Oprócz ognia na ekranie, broń sztuczki Avengers może być ulubionym przez fanów reżyserem Joss Whedon, który również nie jest zupełnie obcy do doskonałych skryptów komiksowych.

Batman: The Dark Knight unosi plakat filmowy

Batman jest starą ręką w filmie Biz, po raz pierwszy pojawiającym się na ekranie w 1943 roku w 15-rozdziałowym serialu filmowym. Współczesni fani zaczynają myśleć o „poważnych” filmie nietoperzy, zaczynając od Batmana z Tima Burtana z 1989 roku. (Przepraszam, Adam i Burt. Jesteś też dobrze 1966!) Wszystko powiedział, Batman: The Dark Knight Rises to 8. film o działaniu na żywo Dark Night (nie licząc dwóch seriali, a także wielu nie- teatralne filmy animowane). Batman Początek Batman Begins Begins (2005), a także The Christopher Batman Begins (2005), a także The Christopher, ten, zarówno na heels (względnie mówiąc) z dwóch mega-box, a także ważnych hitów (2008 Nolan, który jest trzypawiany na Batman: The Dark Knight powstaje. (Nie zdziwiłbym się również, gdy odkryłem, że może być pewne poważne pieniądze jadące z boku, gdy ludzie zastanawiają się, czy Batman: The Dark Knight Rises będzie pierwszym „trzecim filmem” w serii DC, aby nie ssać. Jak świetny zakład, aby pokonać długie szanse!)

Jestem pewien, że nie jestem sam w wiarę poza wyborem, który z nich zobaczyć. Rozumiesz, że wszyscy zobaczymy oboje. Prawdziwa troska jest: dokładnie ile razy każdy?!

Występowanie z niezwiązanego z wielkiego komiksu Trope to pierwszy z dwóch głównych restartów franczyzy z filmów komiksowych. 3 lipca 2012 r. Jest zaaranżowaną datą niesamowitego Spider-Mana-czwartego filmu teatralnego z główką internetową, jednak pierwszym z serii ponownie uruchomionej. Występuje w nim Andrew Garfield jako Spidey, Emma Stone jako Gwen Stacy, a także Rhys Ifans jako dr Curt Connors (zgadnij, kto?). Data premiery stawia to przeciwko Batmanowi: The Dark Knight Rises (one zadebiutowane w odstępie 17 dni), jednak tematycznie, najbliższym konkurencją Spider-Mana najprawdopodobniej będzie Guy of Steel z 2013 roku, Warner Bros. Kiedy ponownie uruchom ponownie serię filmów Supermana. Ten film ma obsadę All-Star, reżyser Zack Snyder (Watchman), a także Christopher Nolan, uznany za producenta, oprócz współtwórstwa z scenarzystą Davidem S. Goyerem. „Uwierzysz, że facet może latać i ponownie ponownie, dopóki to nie zrobimy!”

Jestem również nieco rozbawiony przez nadchodzący facet w Crossover w Black/Jonah Hex. (Niezupełnie, jednak zarówno gwiazda Josha Brolina.) A także Marvel właśnie anulował komiks, więc musi być czas na nowy film Ghost Rider: Spirit of Vengeance. Czy ktoś nie wierzy, że nie będzie innego komiksu Ghost Rider na czas dla filmu – jeszcze jeden podobny do filmu?

Tymczasem w komiksach… cudowny rok

Avengers vs. X Men

W sytuacji, której nie zauważyłeś, od jakiegoś czasu istniał „upadek” klimatu gospodarczego (a przynajmniej „niefrujne”), a także w zeszłym roku, zaczął to być stosunkowo mocne. Cała sprzedaż komiksów spadła, chociaż tradycyjni silni sprzedawcy są znacznie lepsi niż komiksy o niższej sprzedaży-które są bardziej „ulubionymi fanami”. Ponadto, podczas gdy podstawowe tytuły miejsc pracy w wydarzeniach radzą sobie dość dobrze, nie tak bardzo. Najprawdopodobniej nie pomogło to, że oba największe wydarzenia z 2011 roku (Fear sam, Flashpoint) miały ponad 50 komiksów obejmujących to wydarzenie. To tylko metoda – a także być może Marvela, a także DC, wreszcie to zastanawiają. Wstępne raporty sugerują, że nadchodzące wydarzenie Avengers vs. X-Men może przelać się tylko na niewielką liczbę podstawowych książek-choćObecnie istnieje preludium miniserialu (Avengers: X-Sanction), który do tej pory wydaje się grać w grę oczekującą na inną serię, zwłaszcza Avengers: The Children’s Crusade. Oprócz X-Men: Schism, a także sam strach, najprawdopodobniej będą ważne dla tego, co będzie miało miejsce w Avengers vs. X-Men, zgodnie ze starą magiczną 8-piłką.

W każdym razie, z problemami ekonomicznymi, a także uznaniowymi zarobkami rozciągającymi się cienko, uważaj na komiksy (zwłaszcza ogromne dwa), aby opublikować mniej niekomercyjną serię eksperymentalną, a także postaci, a także przylegać całkiem ostrożnie w projektach „Big Gun”. szczególnie z obecnymi krawatami filmowymi. Jeśli Twoimi preferowanymi postaciami są Avengers, Batman, Superman, Spider-Man, a także X-Men (brak filmu, jednak seria jest remontowana w brandingu regenezy), to jest twój rok, Bucko!

W zależności od dokładnie tego, jak na to patrzysz, historia Marvela w 2012 roku może mieć to możliwe. Brian Michael Bendis od ponad siedmiu lat opuszcza swoją funkcję długotrwałego „architekta” tytułów Avengers. Chociaż nawet kilku jego największych fanów ostatnio niespokojnie z Bendis w książkach-chcę w jakiś sposób sięgnąć do książek, a także wersji Mu Spider-Mana Throttle Bendis. Kto. Tylko. Przyzwyczajenie. Zamknąć. W górę. – Nadal musisz przyznać, że było to niezwykłe osiągnięcie długowieczności, oprócz odzyskania serii Avengers jako jednej z najlepszych Marvela. Co się jednak wydarzy, gdy Bendis odsuwa się po zakończeniu jego części Avengers vs. X-Men?

Wolverine #302

Możesz zapytać dokładnie o to samo, że Jason Aaron niedługo wykonany na Wolverine. Chociaż tam strajk jest nieco złagodzony przez jego rozwój Wolverine, a także X-Men, niezwykle skąpka nowa mutanta książka (i mój obecny ulubiony tytuł superbohatera). Będzie kilka muzycznych krzeseł z twórcami, a także długotrwałe tytuły w Marvel jeszcze w tym roku. Jak zawsze może to być naprawdę ekscytujące… lub naprawdę przerażające!

Captain America, a także Wolverine Monster Trucks!

Wreszcie, wszyscy fani ciężarówek Monster z przyjemnością zrozumieją, że zupełnie nowy kapitan Ameryka, a także Wolverine Monster Trucks zadebiutują w 2012 roku, dołączając do istniejącego Spider-Mana, a także Iron Guy (dwa różne modele!) Monster Jam Circuit! (Teraz czekam na nieunikniony crossover z ciężarówką-o-Saurus! Yee-Haw !!!)

Niewiele DC 4 Me

W DC tak naprawdę nie mają żadnego konkretnego nadchodzącego ogromnego wydarzenia w kolejce (lub przynajmniej ogłoszonych) – chociaż nowy 52 był wystarczający, aby zainteresować wszystkich przez kilka miesięcy. Nieuchronnie coś się pojawi. Być może ich nowa wersja kryzysu, ponieważ w pewnym sensie stwierdzili, że pierwotny dylemat nigdy nie nastąpił w nowym 52 – chociaż nie jestem pewien, czy wszyscy dostali o tym notatkę. W przeciwnym razie DC był dość mamą w nadchodzących nowych projektach, oprócz nowej książki o sprawiedliwościach Towarzystwa Jamesa Robinsona, o której byłbym podekscytowany, z wyjątkiem tego, że sprawdziłem jego Ligę Sprawiedliwości, a także serię Superman w zeszłym roku. Nie biorę wszystkiego tak osobiście, jednak jestem pewien, że DC Comics nie chce, aby starzy odwiedzający tacy jak ja czytają ich książki. Co jest dla mnie w porządku, ponieważ dostępnych jest teraz kilku innych wydawców wykonujących prace, które chciałbym ekonomicznie wspierać więcej niż obecne wysiłki DC. Nie wściekam się – wciąż jest kilka postaci/twórców/tytułów, z którymi będę nadal przestrzegać – jednak z prawie 50 lat czytania DC i zbierania za mną większość tych nowych rzeczy po prostu nie jest ten sam. Niestety DC zapewniło mi punkt wyjścia z nowym 52.

Jednym z nadchodzących wysiłków DC, którego nie zbliżyłem, jest ich plotkowany nowy projekt związany ze Strajem. Obawiam się, że większość ludzi uwierzy, że jest to jakaś kontynuacja oryginalnych uznanych Watchmenów przez Alana Moore’a, a także Dave’a Gibbonsa. (Chociaż każdy, kto naprawdę zapłacił zainteresowanie, uznałby, że potencjalnie nie może być prawdziwa kontynuacja bez całkowitego niszczenia integralności oryginalnej historii. Nie, że miałoby to znaczenie dla DC. Departament prawny Time Warner, a także reklamę DC jako reklamę DC jako reklamę Jako artykuł redakcyjny najprawdopodobniej nazywałby to „Piffle”.) Nie, nad czym najprawdopodobniej pracują, jest „prequelem” oryginału-co oznacza historię obracającą się wokół zespołu superbohaterów przed Watchmenami, które Minutemen, które Oprócz lęku i deprawacji otaczającej tę grupę powinny być tak samo porywające jak stary społeczeństwo sprawiedliwości lub historia najeźdźców – z wyjątkiem bez przyjemności z II wojny światowej. Najprawdopodobniej pojawią się świetne zabawki, a także grę wideo. Oprócz być może autentyczna całkowita maska ​​Rorschach-gwarantowana stłumią wszystkich już martwych fanów, którzy nie obciążają praw do twórcy. Hej, być może w ogóle nie zawracają sobie głowy komiksem. Te głupie Warners Time (i tSiostra spadkobiercy, Dot)!

Jeśli będę musiał kupić pracę Alana Moore’a w 2012 roku, mam nadzieję, że będzie to długo oczekiwana kolekcja Saga Bajefries z górnej półki. Ten wspaniały, który ilustrowany przez Steve’a Parkhouse ilustrowany przez Steve’a Parkhouse był już od druku!

Co będę kupować?

Berkeley oddychał Total Collection Outland

Wiele pieniędzy, których nie będę kosztował na nowej 52 lub „nowi” Watchmen, zostaną poświęcone najnowszej serii tradycyjnych komiksów, a także kolekcji komiksów w stylu vintage. Już kupowałem ciągłe przedruki orzeszków ziemnych (Fantagraphics). Region Bloom (IDW) jest gotowy, jednak w tym roku w tym roku jest jeszcze więcej, aby się dowiedzieć w Outland, a także Opus. Ponadto otrzymuję większość materiałów Vintage Archie Comics zarówno od IDW (najlepszych artystów, jak i tradycyjnych retrospekcji serii), jak i Dark Equine (Archie Archives, zbieranie okresu złotego wieku Archie).

Dell Four Color #386

Niedawno zaczęła się nowa seria tradycyjnego paska gazet Mickey Myszą autorstwa Floyda Gottfredsona (Fantagraphics), Pogo autorstwa Walta Kelly (Fantagraphics Again), a także nowej kolekcji Donalda Duck autorstwa Carla Barksa (Fantagraphics for the Hat Trick) – połączone z sztuczką hat.) Nowa seria zbierająca wujek Scrooge, który rozpocznie się później tej wiosny. Zauważyłem, że IDW wreszcie wkłada kilka długich kolekcji poza drukowaniem z powrotem do druku-takich jak Dick Tracy-więc będę patrzeć na potencjalnie powrót do tej serii po dryfowaniu. Ponadto wciąż mam jeszcze dwa doskonałe tomy o Alex Toth, które ostatecznie pochodzą z IDW.

Sugar, a także archiwa kolcowe

DC może nadal dostawać kilka moich pieniędzy, jeśli zachowają swój niedawny wzór wreszcie dostania się do jakiegoś tradycyjnego (ezoterycznego) materiału w swojej linii archiwów DC, takich jak cukier, a także Spike, a także Lois Lane autorstwa Kurta Schaffenbergera, lub Smaczna Obscura w ich serialu zawiera serie, takie jak Losers War Series lub DC Romance Comics. Jestem nawet gotowy na otrzymywanie wysokiej jakości książek materiałowych, które już posiadam – jak kolekcja Jima Aparo Take On & Strong Batman (Legends of the Dark Knight: Jim Aparo), ponieważ oryginały zostały wydrukowane na papierze tak cienkie, że nawet nie Kleenex może uderzyć na niego nos.

To samo dotyczy Marvela. Nadal wybieram Sgt. Fury lub Marvel Western Heroes jako Marvel Masterworks za każdym razem, gdy są publikowane, jednak to, czego naprawdę chcę (i najprawdopodobniej nigdy nie dostanę) jest dzieło Marvela Dana DeCarlo z lat 50. XX wieku – przede wszystkim Millie The Model, jednak podobnie straciły klejnoty, takie jak Sherry The Showgirl, a także showgirl, a także Moja dobra przyjaciółka Irma. Oba ogromne dwa mają cudowne rzeczy zamknięte w swoich archiwach, a także sklepieniach, jednak wybitni młodzi ludzie (i zarabiający pieniądze), tacy jak Batman, a także Spider-Man, muszą zawsze zostać przedrukowani. Rozumiem i nie mam nic przeciwko. Ponieważ więcej kolekcji Batmana, które są sprzedawane, istnieje znacznie lepsza możliwość, że DC może pojawić się okazjonalnie pozbawione ściany. Dokładnie to samo dotyczy Marvela.

Przestępstwo nie płaci archiwów

Jeśli ostatnio nie zauważyłeś, jest to wspaniały czas dla fanów tradycyjnych pasków gazet, oprócz doskonałych komiksów dla dzieci. Również Dark Equine publikuje SF/Vintage Heroes z Gold Key Comics (Magnus, Robot Fighter, Lekarz słoneczny itp.), Tradycyjna seria horrorów dziwna, a także niesamowita, a także rozpocząć zbieranie przestępstwa w stylu vintage, które robi przestępstwo, robi to przestępstwo kryminalne Nie płać. Jeszcze w tym roku Fantagraphics przejmuje publikację praw do tradycyjnej biblioteki Horroru E.C., SF, a także War Comics. Zawsze miło jest przypomnieć, że komiksy wykorzystywały się do bycia czymś więcej niż tylko superbohaterami.

I WIĘCEJ…?

To tylko wierzchołek góry lodowej. Kto rozumie, na jakiej sztuczki wydawcy oferują wydawcy pracy, aby ujawnić w tym roku na głównych konwencjach komiksowych? Być może, może to może być pierwszy rok, w którym fani komiksów nie muszą nielegalnie pobierać Comics Miracleman/Marvelman! (Chociaż nie wstrzymałbym oddechu…)

KC Carlson: Czytanie komiksów od 1960 roku. I, chłopcze, są moje oczy zmęczone.

Westfield Comics nie ponosi odpowiedzialności za głupie rzeczy, które mówi KC. szczególnie rzecz, która naprawdę cię zirytowała.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Do twojego rozważania: Tarzan Edgar Rice Burroughs: The Total Joe Kubert Years Omnibus
Next post Gorący mózg Markleya: Z Abyss End