Za uwagę dodatkowe: 100 najlepszych chwil Chartwell Books: DC Comics Super-Villains

Ten post został złożony pod:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny

Robert Greenberger

Robert Greenberger

Najlepsi bohaterowie mają najlepszych złoczyńców. To był dany pochodzący z wieku mitu. Dobry złoczyńca wzmacnia to, co czyni kogoś heroicznym. Wyzwania dobre dostawy antagonisty pozwalają bohaterowi walczyć i wytrwać, ostatecznie zwycięsko. Kibicmy bohatera, ale zachwycamy się okrutną, przesadną niwecznością ich przeciwnika.

W maju DC Comics twierdzi, że rozpoczynają swój rok złoczyńcy, chociaż niektóre nasiona zostały już wysiewane w Comics Flash and Action Comics w zeszłym miesiącu. Rozumiemy, Lewiatan rośnie, Legion z Doom ożywa Perpetua i to nie może być dobre dla naszych bohaterów.

100 największych momentów: super-nagi komiks DC Comics

W odrobinie przypadkowego czasu Chartwell Books wydają trzeci tom z serii 100 Greatest Moments, tym razem koncentrując się na super-nagłówkach. Po raz kolejny zostałem zmuszony do przesiewania 80 -letnim opowiadaniem historii, aby dowiedzieć się, który podły akt, który haniebne przestępstwo, które objawienie, zdradę, odwrócenie lub gorsze można zidentyfikować z nemezis.

Oczywiście Bane przerywa Batmana w plecy i Doomsday, zabijając Supermana na szczycie listy, ale które z momentów Jokera są największe? Czy geparda? Czy sinestro? Przyznaję, że to świetna zabawa w powrocie przez ulubieńców z dzieciństwa, aby zbierać historie i wydarzenia, które wciąż ze mną rezonują.

Whiz Comics #2

Gdy przelałem historie z Złotego Wieku, jasne jest, że poziom niebezpieczeństwa, jak najwcześniejsi wrogowie nie było tak złe, jak w dzisiejszych opowieściach. Ale jednak patrzysz na pierwsze zagrożenie doktora Sivany w Whiz Comics #2 i widzisz, że stawki były często hodowane. Niesamowite było znaleźć historię, w której geparda udało się podbić Amazonki na Paradise Island, a nawet wiązać (oczywiście) królową Hippolyta.

Moje parametry pozostają niezmienione, zajmując się wyłącznie podstawową ciągłością DC i jego wielokrotnymi kryzysami i retconami. Po raz pierwszy naruszyłem tę politykę, ponieważ nie mogę uwzględnić Harley Quinn bez nagradzanego Batman Adventures: Mad Love Origin.

Istnieją wspaniałe historie, które nie mają chwil do izolacji, a znacznie więcej niż kilka jest dyskusyjnych. Poszukałem więc różnych grup na Facebooku w poszukiwaniu informacji zwrotnych i pozwoliłem im się kłócić, gdy z radością robiłem notatki. Wiele potwierdziło moje wybory, inni zasugerowali elementy, o których zapomniałem, a nawet jeden lub dwa, których nigdy wcześniej nie czytałem.

Batman #50

Najwcześniejszym wrogiem jest pierwszy występ Sivany, a najnowszy jest zeszłoroczny Batman #50 (manuskrypt i wybory zostały zamknięte jesienią). W międzyczasie jest mnóstwo zabawy z Rogola Zaara do dwóch twarzy, Trującego Ivy po odwrócenie Flasha i tak dalej.

Podobnie jak 100 największych momentów: Superbohines DC Comics jest bogatych wizualnie, podobnie jak ta kolekcja. Wymień swoich pięciu ulubionych artystów DC, a ponad połowa będzie tutaj. Tymczasem tekst dostarcza streszczenie historii, kontekst historyczny i uznanie kontrowersji, które wywołały niektóre akty. Więc tak, przechodzimy kobiety w lodówce podczas głównego wejścia siły.

Bohaterowie DC są kwestionowani w sposób tej wiosny i lato, który wyraźnie położył podwaliny na przyszłość linii. Jednocześnie moje użycie da ci szansę spojrzenia wstecz i zobaczenie, jakie przestępstwa zostały popełnione, czyniąc tych wrogów wśród najbardziej śmiercionośnych i wielu niebezpiecznych we współczesnej mitologii.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post C dotyczy komentarza: podgląd nr 272 Część druga
Next post Dziesięcina: historia napadowa inaczej niż jakakolwiek wcześniej