Gorący mózg Markleya: Muck

Ten post został złożony pod:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny,
Oceny produktu

Wayne Markley

Swamp rzecz: Omnibus HC epoki brązu

Od praktycznie 50 lat bagna w Luizjanie są domem Muck Monster znanego jako Swamp. W trakcie historii Swampów przeszedł od jednej z największych książek swoich czasów (pod Len Wein i Bernie Wrightson) do taka okresu do jego zmartwychwstania jako jednej z największych książek pod dowództwem Alana Moore’a ( i za nim Rick Veitch). Ponieważ wtedy poszedł z kilkoma naprawdę dobrymi historiami. Monster na bagnach, na początku jego biegu, poszerzył poza południe, jadąc do Gotham i, w jego historii, ujawniono, że jest on elementarną i główną siłą na świecie i był członkiem wielu różnych zespołów z wszechświatem DC. Na pokrycie całego zawodu wziąłoby trzy blogi, ale skupię się na kilku ostatnich kolekcjach przedrukujących niektóre z jego wielu niezbędnych biegów.

Powinienem wspomnieć, że przez lata postać Swamp zmieniła się dramatycznie, podobnie jak jego pochodzenie i umiejętności. Jego pochodzenie zawsze było (cóż, zawsze było to przynajmniej część historii pochodzenia) historia Aleca Holland, naukowca pracującego nad tajną formułą, aby pomóc problemom związanym z brakiem żywności, w ukrytych bagnach Luizjany z jego partnerem Linda Linda . Zabijała ich eksplozja, z wyjątkiem tego, że Alec nie umiera, ale staje się jednym z bagien i jest wskrzeszony. Były też filmy i różne programy telewizyjne oparte na tej postaci, niektóre lepsze niż inne (wiele ostatnich jest bardzo dobre), ale obecnie nie ma konwencjonalnej miesięcznej książki Swamp, ani nie było jej od dłuższego czasu.

Swamp Thing: The Bronze Age Vol. 1

Swamp Thing po raz pierwszy pojawił się jako krótka historia w House of Tricks #92 w 1971 roku. Dostał własną książkę w 1972 roku i działała na 24 problemy. Był zorganizowany 25. problem, ale nigdy nie widział drukowania. (Chociaż Overstreet zapewniał 25. numer przez wiele lat i dlatego spędziłem lata, szukając go, oczywiście nigdy go nie znalazłem. W końcu zapytałem o to Len Wein i powiedział mi, że nigdy nie został opublikowany, przynajmniej w tym momencie.) Cały czas. Te pierwsze 24 problemy i saga Swamp Thing 1-19 i roczny (Plus House of Tricks #92) zostały zebrane w jednym deluxe w twardej oprawie, który pojawia się na ponad 700 stronach w pełnym kolorze. Ponieważ wtedy ten omnibus został przedrukowany jako dwie kolekcje w miękkiej oprawie zwane Swamp Thing: The Bronze Age Vol. 1 i 2. Te dwa transakcje są tańsze niż omnibus, ale omnibus obejmuje pierwsze 19 problemów sagi Swamp. Z drugiej strony wersje w miękkiej oprawie są prostsze do odczytania niż duża twarda okładka, a tom drugi zawiera nigdy wcześniej opublikowane Swamp Thing nr 25. To nie jest gotowa książka, ale sztuka liniowa i skrypty, które zasadniczo pozwalają przeczytać historię. Poza Run Wein/Wrightson ta seria nie jest taka świetna. Po tym, jak Wein powierzono wydaniu nr 13, Gerry Conway i David Micheline nadal pisali historie, a Nestor Redondo i Keith Giffen zrobili sztukę. Drugi tom przedrukuje również pretendentów do nieznanego #81-87, problemów DC Comics i podejmowania i silnej, która zagrała Swamp, która została zagrana. Tom. Warto szukać tylko oszałamiającej sztuki Berniego Wrightsona (a historie Wein są również bardzo dobre.) Vol. 2 Warto również zdobyć, choć tylko dla wszystkich dodatków nie zawartych w omnibus, takich jak wydanie 25 i kwestie pretendentów itp. Z drugiej strony, z omnibus Następny wybór. Tak czy inaczej, nie możesz się pomylić.

Saga Swamp

Alan Moore wszedł na pokład jako pisarz Swamp Thing z numerem 20 sagi Swamp Thing (druga seria). Jest to z pewnością największy bieg w historii postaci. Alan bierze postać z bagiennego stworzenia, aby stać się żywiołkiem Ziemi, a on odkrył i rozszerzy świat bagiennej rzeczy i mitów na miejsca, których nikt nie mógł sobie wyobrazić. Zbadałby historię postaci ujawniającej, że z czasem było wiele Swamp, wiążąc swoją wersję z z powrotem do Swamp, która pojawiła się House of Tricks #92. Wprowadziłby także Johna Constantine’a jako postać i koncepcję Kaina i zdolności (Holds of House of Mystery and House of Tricks z późnych lat 60. do lat 70.) jako biblijny kain i zdolność i wiele więcej. Moore skomponował problemy #20-64 i były niesamowite. Zostały zebrane w sześć pełnych kolorowych oprawek w miękkiej oprawie zwanej sagą Swamp. Niedawno DC wydało oszałamiającą dużą kolekcję o nazwie The Absolute Swamp Thing Alan Moore Vol. 1, który przedrukuje sagę Swamp Thing #20- #34 i roczny #2. Poleciłbym tę absolutną edycję w sprawie transakcji, ponieważ DC poszło i zmieniło to absolutne wydanieI osobiście bardzo podoba mi się nowe kolory (chociaż przeczytałem wiele ocen osób, które na tym nie dbały). Ponadto jest to dobry pakiet luksusowy, który jest praktycznie 450 stron piękności. Na lato jest drugi omnibus i spodziewam się trzeciego tomu, który zakończyłby bieg Moore’a. Na marginesie chciałbym zobaczyć, jak bieg Ricka Veitcha jest zbierany w jakiejś formie w formacie luksusowym, ponieważ jego historie podążały za opowieściami Alana Moore’a i nie zostały przedrukowane, ponieważ 2006. (ale jak wspomniano, omnibus może być wyzwaniem do przeczytania. )

Swamp rzecz ogromna #2

Następnie, jak sądzę, można uznać za obecny tytuł Swamp, ale jest to naprawdę książka wykonana dla sklepów Wal-Mart, a później (w dowolnym miejscu od tygodnia do miesiąca) jest wydawana do komiksowych sklepów o nazwie 100-stronicowym gigantem Swamp Thing. Po raz pierwszy zrobiono to jako specjalny strzał wiosną 2019 roku, w którym Briana Azarello i Grega Capullo zawierała nową historię główną. Następnie pojawiła się trwająca seria 100-stronicowych gigantów o nazwie Swamp Thing, która działała na pięć problemów i były dostępne tylko w Wal-Marts. Zostało to ponownie uruchomione jako Swamp ogromne z nowym numerem jeden. Ta nowa seria zawiera wspaniałe historie Marka Russella ze spektakularną sztuką Marco Santucci. Do tej pory wystąpiły dwa problemy i uważam je za powrót do wielkości postaci. Bardzo podoba mi się te główne historie Russella, ponieważ są to samodzielne historie, ale mają też wątek, wiążąc historie. W każdym numerze jest także druga nowa historia, a następnie przedruk. Zasadniczo otrzymujesz 32 strony nowe historie, a następnie 64 strony przedruków. Wspaniała wartość, a z ponownym uruchomieniem tych gigantów na bagnach są dostępne za pośrednictwem sklepów z komiksami, a także Wal-Marts.

Swamp rzecz: korzenie terroru

Nie omawiałem wszystkich kolekcji Swamp Things. Istnieje również Swamp Thing Nancy A. Collins Omnibus, Swamp Thing: Tales From the Bayou, zbiór opowiadań z różnych miejsc z Swamp Thing: Roots of Terror, kolejna kolekcja różnych historii Swamp, w tym niesamowitą historię Tom King i Jason Fabok. Ta liczba kolekcji powinna mieć w mojej książce. Istnieją również kolekcje Granta Morrisona (napisane wspólnie przez Marka Millar), Brian K. Vaughan’s Run jest zbierany w serii transakcji, istnieje wiele transakcji (i świetna lektura) Charlesa Soule’a i biegu Jesusa Saiza. Książka z 2015 roku i kilka innych transakcji.

To obejmuje to dla tego bloga. Gorąco polecam każdą z tych kolekcji, o których tu napisałem, a inne kolekcje, na które wskazałem na przełom, warto obejrzeć. Zawsze miałem przyjemność w bagnach o wiele więcej niż wersja Marvela, człowieku, chociaż człowiek również miał swoje najwyższe punkty. Interesujące jest to, jak bardzo postać Swamp zmieniła się na przestrzeni lat oraz jak wysoka i jak niska postać poszła przez lata. Czy czytałeś też te historie? Jeśli tak, co myślisz? Czy zgadzasz się ze mną, co myślę, że są najwyższe punkty? Jak myślisz, jakie są najwyższe punkty? Chciałbym wiedzieć. Chciałbym również wiedzieć, kogo lubisz lepiej, bagno lub człowiek? (Lub sterta lub inne stworzenie na bagnach). Można się skontaktować pod adresem mfbway@aol.com lub na Facebooku w Wayne Markley. Wszystkie te myśli i słowa są moje i tylko moje. Nie odzwierciedlają myśli ani opinii Westfield Comics lub ich pracowników. Jak zawsze…

Dziękuję Ci.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next post Recenzja: Eternals jest doskonałym filmem, choć niezwykle różnym dla Marvel Studios Joint