Recenzja: Eternals jest doskonałym filmem, choć niezwykle różnym dla Marvel Studios Joint

Pod koniec drugiej sceny post-kredytowej w Eternals wielu widzów będzie chciało go ponownie zobaczyć. To samo jest ustaleniem sukcesu, ponieważ twórcy filmowi chcą, aby ludzie oglądali swoje filmy. A także Eternals jest niezwykle oglądalny film, po raz kolejny punkt sukcesu dla osób lekceważących film komiksowy. Jednak film w reżyserii zdobywcy Oscara Chloé Zhao jest o wiele więcej, co stanowi ambitne przesunięcie od Marvel Studios. Pomimo kilku przechodzących odniesień do Thanosa lub wzmianki o dziwnym mścicielu, można szybko nie pamiętać, że był to staw Marvel Studios. Jasne, jest jasne, pełne supermocarstw, a także MCU Carter ™. Jednak ten film wyróżnia się od innych w wielu metodach zarówno narracji, jak i technicznych.

Dla znacznie lepszych lub gorszych filmów wprowadzających Marvel Studios zwykle przestrzegają formuły. Shang-chi, a także legenda Dziesięciu Pierścień trochę pomieszali ten styl. W końcu kształtuje formę bardziej niż nie. Jednak Eternals wydaje się być zupełnie innym rodzajem filmu. Filmy, które natychmiast przychodzą na myśl, to „epopej” z różnych epok, takie jak Aleksander, a nawet z wiatrem (pod względem zakresu). Przez długi czas opowiadają wielką historię z wieloma postaciami. W współczesnych czasach filmowcy powszechnie rozbijają te historie na nieliniowe fragmenty. Wszyscy chcą sparować spektakl z tym, że legendy większe niż życie czują się jak ludzie. W tym filmie jest jednak udane (jak zwykle w filmie Marvela), niektóre postacie mogą nie uzyskać wszystkiego, czego potrzebują.

Będziemy wpaść w spoilery poniżej, więc ostrzegamy.

x

Mario Kart DLC Gold Rush.mp4

0 sekund 12 minut, 40 sekund

Relacja na żywo
00:00
12:40
12:40

Jak rozstrzygnij niskie wyniki oceny z otrzymanym filmem

Zdjęcie przez Marvel Studios

Jestem jednym z tych widzów, którzy wierzyli, że film się skończył: „Wymagam, aby to ponownie zobaczyć”. Widząc to raz, podejrzewam, że powód, dla którego film Eternals jest najniższy film w MCU, jest bardziej zamieszanie recenzentów niż jakość. Ten film nie ładnie się kształtuje w pudełku. Filmy MCU mają niezwykle konkretny typ pudełka, a także nawet filmy napędzane przez autora, takie jak Nomadland, podobnie w kształcie, choć mniej sztywne. Ten film próbuje wypełnić wszystkie pudełka, a także w tym, że unika naszego współczesnego słownictwa dla tego typu opowiadań.

Postacie zajmują się pewnym konfliktem o wysokiej koncepcji, w tym ważącą szkody Światowej Ziemi przeciwko trylionom przyszłego życia gdzie indziej w galaktyce. Nie ma ogromnego biednego do uderzenia, nie bardzo. Nie ma tu również prostej odpowiedzi. Kiedy niebiański był,… wykluwając (?) Wierzyłem, że Eternals może wykorzystać uniw, aby w jakiś sposób pozwolić mu się urodzić bez niszczenia Ziemi. Zamiast tego niebiańskie oczywiście również połączyły się z wiekami, aby zakończyć swoje życie, aby uratować ziemię. Jeśli wywierniemy jak super-nerdów, ta fabuła nie ma dużego sensu technicznego. Jednak ten spór wydaje się bardziej metaforyczny.

Jesteśmy wykorzystywani do filmów Marvel Studios o zakończeniu usunięcia, a także nieco skonfigurowanego dla następnej rzeczy. Jednak Eternals nie opowiada nam tego rodzaju historii. Można zasugerować, że niezależnie od umierania niebiańskiego jest skonfigurowane. Jeśli jednak spojrzymy na to jak epos filmowy, to właśnie widzimy konkretne wydarzenie w „historii”, a także historii, mimo że film się skończył. (Mam na myśli, że scena post-kredytowa z Czarnym Knight Kit Harrington jest czystą konfiguracją, jednak być może dlatego przychodzi dobrze po napisach).

Jaką historię mówi nam Eternals?

Zdjęcie przez Marvel Studios

Znowu muszę to znowu zobaczyć, jednak wydaje mi się, że Eternals to film o mocy. Chodzi o to, w jaki sposób włada jest przyznawana z „wysokiego” dla tych, którzy uważają, że mają kontrolę. Są jednak częścią większego systemu, który został sfałszowany od samego początku. Niektóre postacie, takie jak Ajak Salmy Hayek, odrzucają ten system, a także inne postacie, takie jak Ikaris Richarda Maddena, akceptują to, ponieważ to wszystko, co mają. Istnieje potencjalnie niezwykle potężna historia o mocy, a także funkcji, która się tutaj rozwija. Ujawnienie prawdziwej funkcji wiecznych, dewiantów, a także Niebiańscy mocno uderzają publiczności, jednak wpływ tych objawień na postacie jest bardziej subtelny. Dynamika gospodarstwa domowego w grze jest, podobnie jak prawdziwe rodziny, niespójne, napędzane strachem lub innymi emocjami, jednak ostatecznie nie destrukcyjne. (Do ich relacji, powierzchni ziemi? To jeszcze jedna historia.)

Innym głównym odejściem od innych filmów MCU w filmie Eternals jest to, że nie ma wygranej w tej bitwie. Nie ma „dobrego” rozwiązania, a także działania naszych „bohaterów” mogą być ostatecznie destrukcyjne i kłopotliwe. Mam na myśli, że na powierzchni ziemi znajduje się gigantyczna głowa niebieska, a także ręka. To musi haVE jakiś rodzaj wpływu, prawda? Jesteśmy wykorzystywani do naszych filmów MCU, którzy kończą historię (a przynajmniej w konflikcie centralnym), a także ustanawiamy coś zabawnego na później. Ten film wciąż to robi, jednak wieczne nie są tak schludne jak poprzednie wpisy w kanonie.

To ma sens. Jesteśmy na 20-letnim znaku „nowoczesnego” filmu komiksowego, a także dekady ponad Marvel Studios. Udoskonalili eposę komiksową, która przemawia do masowej publiczności, a także dzieli ciągłość. Ale, podobnie jak komiksy przed nimi, filmy te muszą ewoluować. Nawet Marvel Studios musi nieco zadzierać z formułą, aby pozostać odpowiednie, a jeśli mają naprawdę szczęście, wzrastać, a także ewoluować, jeszcze bardziej.

Eternals jest obecnie w kinach.

Co według ciebie filmu Eternals, a także dokładnie, jak porównuje się z innymi filmami Marvel Studios? Czy jesteś przygotowany na mniej wyraźny wszechświat filmowy Marvel? Podziel się swoimi przemyśleniami, reakcjami, a także koncepcjami o przyszłości w komentarzach poniżej. (Poza tym o gigantycznej głowie niebieskiej.)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Gorący mózg Markleya: Muck
Next post Wiadomości o rzeczach !!!