API klanu

API klanu to biografia pszczoły miodnej. Jest to edukacyjne, jak można się domyślić, jednak uczy więcej niż faktów biologii. Każdy rozdział tej historii ilustruje również lekcję życia, a także jest niesamowita zabawna. Nigdy nie wierzyłem, że mogę tak bardzo się tym przejmować lub odkryć tak wiele z pszczoły.

Historia rozpoczyna się od wersji rozwoju wszechświata pszczół, która okazuje się opowieścią, jaką starsza pszczoła, Dvorah, opowiada Nyuki, larwę, ponieważ Nyuki jest przygotowywana do metamorfozy. W miarę trwania historii Nyuki rośnie do dojrzałości, wychodzi z nowego ula z Dvorah, a także królową Hachi, a także nadal odkrywa przez cały cykl życia.

Po drodze Nyuki zaczęło zrozumieć konieczność przyjęcia modyfikacji, a także radzenia sobie z przyszłością, nawet jeśli jest to przerażające. Królowa uczy ją, że czasami konieczne jest robienie biednych rzeczy dla wyższego dobra; Dvorah uczy jej czasami, że trzeba iść dalej. Uczy się cierpliwej, skorzystaj z porad od swoich starszych, a także być ostrożną ze świata zewnętrznego, ponieważ nie wszyscy ją szukają. Jednak w miarę tego Nyuki pokonuje swoje obawy, a także obawy dotyczące robienia tego, co jest odpowiednie dla jej kumpli, a także jej społeczności. Ona jest prawdziwym bohaterem.

Jay Hosler zwykle ma dość kreskówkowy styl, jednak wydaje się mniej, więc gdy jest używany do owadów. (Oczywiście, ponieważ patrzymy na nie, powiększyło się wiele stu razy, nie jestem pewien, czy zrozumiałbym dokładnie, ile są przesadzone.) Pomysły są wyraźnie prezentowane, a także wszystkie owady mają swoje własne unikalne osobowości. Nawet gdy są dokładnie tym samym gatunkiem, wyróżniają się twórczo wielkością lub innymi cechami. To wspaniała książka dla wszystkich wieków, której nie można było zrobić tak skutecznie w żadnym innym medium.

Oprócz już wspomnianych aspektów, naprawdę podobało mi się połączenie mentora/studentów między Dvorah, a także Nyuki, oprócz odmowy autora na ostre elementy życia bez radzenia Wykorzystanie ich nieuzasadnionych.

Zebrany tom również obejmuje minicomic pszczoły autora, „przeważnie prawdziwą” historię jego odkrycia bliskiego śmierci, że jest (jak na ironię) alergiczny na użądlenia pszczół. Tę historię można również sprawdzić na stronie internetowej Clan API, która również zawiera więcej informacji na temat nauki stojącej za historią API Clan.

9-stronicowa historia NYUKI, a także krótka funkcja „Jak rysować pszczoły”, zostały uwzględnione w antologii bomb, a także 4-stronicowa opowieść pszczół jest częścią antologii SPX z 1999 roku.

Udostępnij to:
Świergot
Facebook
Tumblr

Powiązane posty:

Klan API powraca w kolorze! Brakowało mi wspaniałych powieści graficznych True Science Jay Hosler. Wypuszcza się między innymi przygody z kanapkami (o Charlesie Darwinie, a także ewolucji, jak powiedzieli roztocza brwi), ostatnie z kanapek (życie pustynnych chrząszczy), a także klan apis (biografia pszczoły miodnej) . Ten ostatni przyszedł…

Optical Alusionsjay Hosler kontynuuje swoją imponującą passę powieści graficznych, które sprawiają, że nauka jest zabawna. Klan Apis powiedział nam o cyklu życia pszczoły. Przygody z kanapkami wykorzystały roztocza w brwi Charlesa Darwina, aby wyjaśnić ewolucję. Jednak aluzje optyczne mogą być jak dotąd najdziwniejsze. Częściowo ustanowiony z…

Ostatni z Sandwalkersit był tak dobrze, że Jay Hosler (The Sandwalk Adventures, Clan Apis) wydał jeden z jego niesamowitych prawdziwych komiksów naukowych. Ma prezent na wyjaśnienie złożonych biologicznych tematów w zabawnych historii doświadczeń. Ostatni z kanapek kontynuuje ten wzór z historią grupy chrząszczy poszukujących…

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Kickstarter Wartość wspierania, szczególnie dla czytelników pamiętników medycznych
Next post Aukcja artystyczna: koszty wznoszące się, jednak tym razem nie ma sprzedaży w milionach dolarów