Za uwagę: Marvel’s Mephisto: Mów o diabłach

Ten post został złożony pod:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny

Robert Greenberger

Robert Greenberger

Mefisto: Mów o diable

Stan Lee nigdy nie myślał, że jego pomysły były znaczące i obejmujące gwiazdy, gotowe do przejścia od kosmicznego do nadprzyrodzonego, mieszania, dopasowania i mieszania ich, gdy on i kadra pisarzy i artystów tworzyli wszechświat Marvela. W 1968 roku, szukając antagonisty, który nadużył srebrnego surferu, wziął swojego kosmicznego bohatera i wniósł go przeciwko Lordowi Hell: Mefisto, opartego na Mefistopheles (nie kota, postać z legendy Fausta). Od tego czasu władca podziemnego świata nękał bohaterów MU, a teraz w Mefisto zbiera wiele znaczących opowieści: Speak O Diabeł, 456-stronicowy tom zbierający prowadzenie z Silver Surfer #3, Thor #180– 181, Wonderful Four #276-277, Incredible Spider-Man #274, Mefisto vs… #1-4, Daredevil #266, Doktor Odd i Doktor Doom-Zwycięstwo i udręka, Silver Surfer #45, Black Panther #4-5, i nowe mutanty #37

Srebrny surfer nr 3

Jak wymyślili John Buscema i Joe Sinnott w grudniu 1968 r., Demon z czerwoną karną był wysoki i potężny, ale przyzwyczajony do swojej roli, leżąc na jego kamiennym tronie, gdy dręczył duszę po duszy. W swoim początkowym wyglądzie złapał ukochaną Balla Balla Balla, zamierzając zwrócić byłego Heralda Galactusa na jego bok. Surfer, podobnie jak Orfeusz, podążył za nią do jego królestwa, a jego szlachetna natura poradziła sobie, aby oprzeć się wszelkim pokusie. Nie mogąc go zepsuć, wyeliminował surfer na Ziemię i wrócił do Zenn-La, rozdzielając kochanków.

Tak więc scena została przygotowana na wszystkie kolejne opowieści, jak szybko w Thor dwuparter po odejściu Jacka Kirby’ego do komiksów DC. Neal Adams i Sinnott dołączyli do Lee, który uwięził duszę Thora w ciele Lokiego i wyeliminowali oszusta do królestwa Mefisto. To SIF i wojownicy trzej na ratunek. Thor Adamsa jest oczywiście dobry, ale osłony biurowe dają smak wielkości.

Fantastyczna czwórka #277

Chociaż od tego czasu demon odegrał rolę we wszechświecie Marvela, przedruki przeskakują dziesięciolecia, wznowiając występy rozpoczynające się w 1985 roku jako profesjonalny egzorcysta Elspeth Cromwell nieumyślnie uwolniony Mefisto na Ziemi, kiedy zaatakowała cudowną czwórkę, myśląc, że demony. Mefisto pragnęło niewinnej duszy młodego Franklin Richards. Bez rzeczy, uwięzionych w Secret Wars II, pisarz/penciller John Byrne i Inker Jerry Ordway odwrócili stoły na złoczyńcy, pozwalając potężnemu umysłowi Franklin wygrać dzień.

W tym samym czasie Beyonder zawarł umowę z Mefisto: oszczędziłby wszechświata, gdyby jeden bohater mógł zachować cel swojego życia pomimo przytłaczających przeciwności losu. Wskaż krawędzi ścienne. Z Demonem Zarathos wysłał swoją drogę, pisarz Tom Defalco, wspomagany przez Rona Frenza (Layouts); Jack Fury (Ass Assist); Tom Morgan (gotowe ołówki); James Fry (gotowe ołówki), Joe Rubinstein (kończy); i John Romita; Russ Steffens (atramenty tła) muszą pozbyć się wizji tych, których czuje, że zawiódł, doprowadzając go do krawędzi rozpaczy. Nigdy nie lekceważ Spider-Mana.

Mefisto vs… #2

Rok później Mefisto zyskał własny miniseria, gdy pisarz Al Milgrom, Pencill John Buscema i Inker Bob Wiacek (Milgrom #3) stawili demona jeszcze bardziej przeciwko pierwszej rodzinie Marvela. Przenosi FF do piekła, w którym Sue, próbując uratować swoją rodzinę, używa swojej duszy w zamian za ich wolność. Reed Richards rekrutuje X-Factor za pomoc w uratowaniu partnera z Jeanem Grayem, używając jej duszy dla Sue. Następnie Reed przywołuje X-Men, zwracając Rogue na uwagę Mephisto, a jego kolekcja stale rośnie. Wybiera czas podnieść stawkę i wybiera duszę Thora, przynosząc Avengers i nordyckiego boga podziemnego świata, HeLa. Dwaj bogowie mieli już rywalizację i próbował nawet wynik tutaj z strasznymi wynikami.

Za zmianę Pace Daredevil z 1989 roku ma bohatera dzielącego piwa z Mefisto w barze na Manhattanie dzięki Ann Noceni, Johnowi Romicie, Jr. i Al Williamsonowi. To, co jest tutaj godne uwagi, poza historią, jest przeprojektowanie Romity: rozdęte stworzenie z krótkimi nogami i demoniczną głową, nie potrzebna peleryna.

Doktor Odd i Doktor Doom – Zwycięstwo i udręka

W Doktora Odd i Doktora Dooma-zwycięstwo i udręka, od Rogera Sterna, Mike’a Mignola i Marka Badgera, heroicznego czarnoksiężnika Supreme i mistycznie zasilania despota znajdują się w niespokojnym partnerstwie, aby udaremnić Mefisto i bezpłatną duszę Cynthii von Doom. Ten mało widziany klejnot ma solidne pisanie i silną sztukę.

W 1991 r. Było nieuniknione, że Jim Starlin strzelił w tej większej liczbie niż życie i właściwe było, aby tak się stało na stronach Silver Surfer #45. Podczas gdy historia, ze sztuką Rona Lima i Toma Christophera, jest głównie retrospekcją, przypomina nam, gdzie to wszystko się zaczęło.

Marvel Knights dał królowi Wakandy Christopherowi Priestowi w 1999 Aby napisać, a on odcisnął swój ślad w tym słynnym biegu. W Czarnej Pantery nr 4-5, ze sztuką Joe Quesady, Marka Texeiry i Alitha Martiny, kapłan wysłał T’Challa i Everett K. Ross do piekła. Kiedy Mefisto zapukał do jego drzwi, Ross nie miał na sobie spodni, a kiedy demon dostarczył mu parę, wystraszył się, że zaoferował swoją duszę do spodni. Zamiast tego przybył T’Challa i oszczędził Rossa, zgadzając się dać Mephisto jego duszę, oszukując Boga, biorąc pod uwagę, że dusza Czarnej Pantery była na zawsze związana z Bogiem Pantery, bystrym wierzchołkiem tego, jak wiele sił ma się liczyć.

Nowe mutanty #37

Kolejna zmiana opowieści o tempie znaleziono w nowych mutantach nr 37 od pisarzy Dana Abnetta i Andy’ego Lanninga, Davida Lópeza i Alvarda Lópeza. Podczas gdy Dani Moonstar był w Helie, zespół niezamierzonych znalazł się w piekle. Mefisto wysyłało je do HEL w zamian za randkę z Magma. To historia tej daty, która rozpoczęła krótką tajną relację między nimi.

Podczas gdy kolekcjoner dusz i potężny poza wyobrażeniem, historie te pokazują, że można go zakwestionować, a nawet pobić. Ale jest nieśmiertelny i może podjąć każdą porażkę, biorąc pod uwagę, że gra w długą grę i nadal stanowi zagrożenie dla każdej żywej duszy. Te historie, z całej dziesięcioleci, są świadectwem jego wytrzymałej obecności.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Wywiad: D.J. Kirkbride i Adam P. Knave na Dark Horse’s The Raz and Future Queen
Next post Chris Cotton- „The Big Sea”