Artysta Spotlight O Gil Kane

Zaczynając na początku lat 40. XX wieku, pracując nad tytułami Zip i Pep (z MLJ, później Archie, Comics), znany artysta komiksowy Gil Kane po raz pierwszy zwrócił uwagę na komiks kupujący publiczny Poprzez prace produkowane dla komiksów DC.

Kane ilustruje różnorodne książki i gatunki i był tak płodny, że pod koniec swojej kariery wniósł sztukę w setkach komiksów, pasków gazet, a nawet serial animowanych i tablicach programów telewizyjnych.

Urodzony na Łotwie (w regionie bałtyckim Europy Północno -Wschodniej) jako Eli Katz 6 kwietnia 1926 r., Rodzina Kane’a migrowała do USA w 1929 r. I osiedliła się na Brooklynie w Nowym Jorku. Początkowo Kane porzucił szkołę średnią w wieku 16 lat, aby wziąć udział w pracach produkcyjnych ilustrujących komiksy w „systemie fabrycznym”, a następnie aktywnym na Manhattanie. Rysowanie środowiska i wyrównanie granic różnych komiksów było pierwszą pracą Kane’a i lekcji, których nauczył się, wykonując tę ​​pracę fundamentalną, oczywiście pozostały z nim. Od wczesnego życia zawodowego w nowojorskiej scenie komiksowej kariera młodego Gil Kane została przerwana przez pobycie w armii podczas II wojny światowej, gdzie służył na Pacyfiku. Dopiero po wojnie i po podpisaniu umowy z Juliusem Schwartzem Kane znalazł swój krok podczas pracy nad tajemnicą Anthology Books w kosmosie i Showcase. Wtedy przydzielono mu zadanie przeprojektowania starej postaci DC.

Showcase #22 (wrzesień 1959) – Pierwszy wygląd Silver Age Green Lantern (Hal Jordan)

Współpracując z pisarzem Johnem Broome, skłonność Gila Kane’a do chudych dynamicznych postaci została wykorzystana w srebrnym uruchomieniu Green Lantern. Okładka dla Showcase #22 stała się kultowa i zawiera Hal Jordan w akcji jako szmaragdowy gladiator. Ten komiks jest srebrnym mega-kluczem i prawdopodobnie wybuchnie, gdy DC zrobi z Green Lantern Right (tj. Bez Ryana Reynoldsa, który jest oczywiście lepszym deadpool niż GL). Obecna wartość dla certyfikowanej kopii 9,2 CGC wynosi 150 000,00 USD. Tak, dobrze to przeczytałeś.

Showcase #34 (wrzesień 1961 r.) – Pierwszy pojawienie się S.A. Atom; pochodzenie atomu S.A.; Pierwszy pojawienie się Jean Loring

Oprócz wczesnych Green Lantern Comics, która rozpoczęła własną serię wkrótce po ponownym wystrzeleniu postaci, jedynym komiksem, który znam, który zawiera prace Kane’a od początku do końca, jest ponowne uruchomienie atomu. Atom podążył za tą samą formułą, co Green Lantern. Ponowne wyświetlanie jako próba w Showcase #34, przyzwoitej sprzedaży szybko doprowadziła do miesięcznego tytułu. Ale podczas gdy Green Lantern trwała dziesięciolecia, atom ostatecznie został anulowany z powodu oznaczenia sprzedaży po wydaniu nr 38. Nawet partnerstwo z znacznie chłodniejszym Hawkmanem nie mogliby uratować mikro-wojownika DC. W każdym razie pierwszy wygląd Atomu w Showcase #34 ma obecnie FMV wynoszącą około 825,00 USD w certyfikowanej klasie 7,0. To sprawia, że ​​jest to jeden z bardziej opłacalnych kluczy DC Silver Age.

Tales of Suspens #88 (kwiecień 1967) – Gil Kane Artwork zaczyna

W połowie lat sześćdziesiątych Kane ustanowił swój charakterystyczny styl jako artysta, który był realizmem i uzasadnionym poczuciem perspektywy przekazywanej przez jego dzieła. Chociaż nie miał mu zalece od przekazywania poczucia ruchu i działania w postaci, które narysował, grafika Kane’a jest niemal szybko rozpoznawalna od solidności jego układów.

Doskonałym tego przykładem jest Art Kane, który przedstawił Marvel’s Tales of Suspens, które wyciągnął z problemów nr 88-91. Zwróć uwagę na szczegóły w ramach panelu otwierającego dla historii Captain America w numerze nr 88.

Tales of Suspens #88 ma FMV w wysokości 325,00 $ w klasie 9,6 i 700,00 $ w certyfikowanym 9,8.

Jego nazywa się Savage #1 (czerwca 1968 r.) – Pierwszy numer serii napisany i narysowany przez Kane’a

Kane poświęcił trochę czasu, ale kiedy to zrobił, pokazał również, że był tak samo samodzielnym opowiadaniem i twórcą, jak ilustratorem opowieści innych ludzi. Jest to podkreślone przez jego dzieło na własne dzieło, nazywa się… Savage. Za mało danych sprzedaży na tym komiksie, aby ocenić jego wartość FMV (przewodnik cenowy Overstreet 2018 ma ją w klasie NM-9,2 jako 75,00 USD), ale warto odebrać, jeśli jesteś fanem Kane’a.

Spider-Man #121 (czerwiec 1973)-Death of Gwen Stacy

Inne wyróżniające się prace Kane obejmują zespół z Johnem Romitą (który zapewnił atrament) dla Spider-Mana, zwłaszcza wydania nr 121 (wydanie Gwen Stacy Death). Komiks ten, ten komiks, który obecnie sprzedaje obecnie za 325,00 USD w certyfikowanej klasie 8,0. Sam Kane minął 31 stycznia 2000 r. W wieku 73 lat. W tym dniu świat komiczny stracił wspaniały talent.

Udostępnij to:
Dzielić

Reddit
Świergot

LinkedIn
Tumblr

Telegram
Pinterest

Facebook
Kieszeń

WhatsApp

Lubię to:
Jak ładowanie …

Związane z

Comiclist Previews: Gil Kane’s The Outstanding Spider-Man Artisan Edition TPTHS TOULT-HAVE zawiera niektóre z najbardziej historycznie ważnych historii, jakie kiedykolwiek wyprodukowano ze słynnym szaleńcem Marvela, wszystkie skrupulatnie zeskanowane FRnull

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Armor Wars to słabe dłutych rzeźbia do rzeźbienia spokojnego wydania medialnego
Next post Kickstarter Wartość wspierania, szczególnie dla czytelników pamiętników medycznych