Skarb Państwa Wiktoriańskiego Morderstwa Compendium II

Jeśli nie miałeś przyjemności wypróbować Skarb Państwa Ricka Geary’ego Victorian Murder Series, ten nowy tom Omnibus jest wspaniałym punktem wyjścia. Dla tych z nas, takich jak ja, którzy od dawna zalecają te badanie czasami niewolników tajemnic dawno temu, przystojna twarda okładka jest cudownym sposobem na przypomnienie umiejętności autora Ricka Gedy’ego.

Ten znaczący tom zawiera materiał o wartości pięciu książek: tragedię Borden, tajemnicę Mary Rogers, sagę Bloody Benders, sprawę Madeleine Smith i zabójstwo Abrahama Lincolna. To świetna wartość – biorąc pod uwagę typowe rabaty z ceny okładki, otrzymujesz te przypadki za około 5 USD za historię. (Pierwsze kompendium zawierało tylko trzy książki: Jack the Ripper, Fatal Bullet (o zabójstwie prezydenta Jamesa A. Garfielda) i bestii Chicago (seryjny zabójca H. H. Holmesa i jego dom morderstwa).) Myślę, że grubsza twarda okładka Lepiej również pasuje do materiału, ponieważ klasyczny format lepiej pasuje do prostego, staromodnego smaku sztuki i opowiadania historii. W porównaniu z moimi poprzednimi wydaniami ta reprodukcja wydaje się również ciemniejsza i chrupiąca.

Ten zestaw opowieści, pierwotnie opublikowany w latach 1997-2007, zaczyna się od jednego z najbardziej znanych niezakłóconych morderstw wszechczasów: morderstwa Axe of Lizzie Borden z 1892 roku. Przypadek Mary Rogers jest mniej znany. Została rozpoznana za jej piękno, szczególnie wśród klientów sklepu z cygarami, w której pracowała, ale nie wiemy, kto ją zabił i zrzucił jej ciało w rzekę. Zainspirowała historię Edgara Allana Poe „The Mystery of Marie Rogêt”.

Z drugiej strony zgięte są znanymi złoczyńcami, rodziną Kansas, która założyła odległy sklep spożywczy i Small Inn. Odwiedzający niosący gotówkę, którzy mijają, są rzadko widziane ponownie, dopóki liczba zaginięć nie spowoduje, że uciekają, w którym to momencie odkryto wiele ciał na ich posesji. Tajemnica to to, co się z nimi stało i gdzie skończyli.

Madeleine Smith jest podejrzaną trucizną w Glasgow, uprzywilejowanej młodej kobiety, która chciała pozbyć się tajnego chłopaka, który stał się niewygodny. Po procesie jej wina uważa się za „nie udowodnione”. Tom kończy się szczegółami spisku mającego na celu zamordowanie prezydenta Lincolna.

Uwielbiam sposób, w jaki Geary otwiera każdą historię mapą, aby przygotować scenę i przypomnieć czytelnikowi o tym, jak zmieniły się miejsca z dekad temu. Podejście to jest dziennikarskie, ustanawiając fakty w sprawie i przedstawiając różne teorie, aby czytelnik mógł samodzielnie osądzić. Często jest frustrujące, nie wiedzieć na pewno, co się stało, a nasza chorobliwa ciekawość jest grana, więc ważne jest, aby nie ulegać cynizmowi ludzkiej natury. Łatwo jest też myśleć: „Och, wiemy teraz o wiele więcej o dochodzeniu, tego rodzaju rzeczy się nie powtórzy” – ale ignoruje uniwersalność zazdrości, samolubstwa, nienawiści, chciwości, głupoty i innych wad, które powodują, że powodują Morderstwa i błędy przede wszystkim. Każda z tych historii, choć dawno temu, obejmuje elementy, z którymi możemy się zidentyfikować, czy rozpowszechnianie plotek, czy sensacyjnego dziennikarstwa, czy pytanie o zaufanie naszym sąsiadom, czy rujnujące poświęcenie grup politycznych na utracone przyczyny. (Wydawca dostarczył kopię recenzji.)

Udostępnij to:
Świergot
Facebook
Tumblr

Powiązane posty:

Skarb Państwa Wiktoriańskiego Morderstwa Compendium Tom 1rick Geary, Skarb Państwa Wiktoriańskiego Morderstwa, staje się bardziej przystępny i przyjazny budżetowi z tym przedrukiem w miękkiej oprawie z poprzedniej kolekcji twardej okładki. Jak to wcześniejsze wydanie (obecnie nie są drukowane), skarbnika wiktoriańskiego morderstwa Compendium Tom 1 zawiera dwa z najsłynniejszych przypadków z tamtej epoki…

Nowa seria morderstw Geary zaczyna się od zwykłych czytelników Chester & Graceas, jestem wielkim fanem pracy Ricka Geary’ego. Jego precyzyjne prace i fascynacja słynnymi morderstwami i niesławnymi ludźmi sprawiają, że jest przekonujący. W jego serialu opowiedziano dziewięć opowieści o skarbcu wiktoriańskiego morderstwa, które można znaleźć w dwóch tomach, kompendium 1…

Skarb Państwa Morderstwa Xxth Century Compendiumi już sprawdził trzy książki przedrukowane w Skarbcu XX Century Murder Compendium: The Lindbergh Child, okropny topór Nowego Orleanu Madison Square Tragedia -Teading ich. Są być może najwybitniejszym z wielu tomów w…

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Spekulacje autografów: Batman#1 i FF#72
Next post Zupełnie nowy Marvel Now: Global