Zawieszony w języku

Podtytułowane życie Nielsa Bohra, odkrycia i wiek, który ukształtował, zawieszony w języku jest napisany przez Jima Ottaviani i ma sztukę przez Leland Purvis, z dodatkową pracą Jaya Hoslera, Rogera Langridge, Steve’a Leialoha, Linda Medley i Jeff Parker.

Gdy Bohr kończył studia, fizyka wkroczyła do państwa rewolucyjnego. Einstein i Planck wprowadzili względność i pomysł, że pomiar nie może być dokładny. Opierając się na ich podstawie, Bohr wykorzystał swoją innowacje mechaniki kwantowej, aby poprawić klasyczny model atomu. Został liderem w dziedzinie fizyki teoretycznej, z prawie każdym laureatem nagrody Nobla w sprawie jego instytutu. Później przeszedł do pracy politycznej, pomagając intelektualnym uchodźcom w przeddzień II wojny światowej i wykorzystując swoją celebrytę do kłótni o kontrolę broni po opracowaniu bomby atomowej.

Wyraźnie gruba linia Lelanda Purvisa jest dobrze odpowiednia do biografii, ponieważ wyprzedza figurki w panelu, przyciągając do nich oko czytelnika. Wizualizacje i tekst łączą się w taki sposób, aby rozdzielić te dwa, niezwykłe dla książki z osobnym pisarzem i artystą. Na przykład na początku politycznego stanu ojczyzny Bohra w Danii wyjaśniono poprzez wizualną metaforę Hamleta, a następnie wysoką królową Wiktorię ukrywającą dziecinne postacie z FDR, Churchill i innych pod jej spódnicami. (Byli wtedy młodzi, jeszcze nie dorośli gotowi zająć miejsce na scenie światowej).

Przez cały czas jest zabawny ton, z znanymi fizykami jako postaciami, którzy rozmawiają z czytelnikiem w razie potrzeby. Ta metoda pasuje do postaci Bohra, jako pisarza, który kochał język i kłótnię, oraz teorie, które był niezbędny w rozwoju. Tak jak fizyk nie może obserwować eksperymentu bez wpływu na niego, nie można przeczytać tej książki bez wpływu.

Pomysł, że nie można wiedzieć, że wszystko była radykalną wersją, która rozprzestrzeniła się z nauki w całej kulturze, a czytelnik książki podobnie musi uznać, że nie rozumie wszystkiego. Wszystkie te pomysły są połączone w sekwencji pod koniec, która obejmuje czytelnika w przestrzeni/czasie życia Bohra.

Witryna GT Labs ma znacznie więcej informacji, w tym strony podglądu. Recenzje fizyka zawieszone w języku. Jim Ottaviani wcześniej napisał Fallout.

Udostępnij to:
Świergot
Facebook
Tumblr

Powiązane posty:

Biografia „imitacyjna” Alana Turinga Onsajm Ottaviani, znana ze swoich biografii naukowców Feynman, naczelnych i godnej nauki, powraca z nową. Gra naśladowania to historia Alana Turinga, „ojca teoretycznej informatyki i inteligencji syntetycznej”. Co najlepsze, najlepiej, możesz to przeczytać za darmo w…

Gra imitacyjna dotyczy druku z Abrams Comicartsa rok temu, najnowsza powieść graficzna Jima Ottaviani została opublikowana online na Tor.com. To gra naśladowcza: Alan Turinga zdekodowany, zilustrowany przez Leland Purvis, a teraz dotyczy druku z Abrams Comicarts. „Historycznie dokładna biografia powieści graficznej” obejmuje prace Turinga na temat kryptografii i inteligencji syntetycznej…

Smut Peddler #3smut Peddler #3 to minicomiczna antologia gustownej, ale podniecającej erotyki. 48 stron różnorodnych historii inspirowanych seksem dla dorosłych za jedyne 5 USD! Jestem redaktorem zgłoszeń (co oznacza, że ​​ludzie, którzy wykonują całą prawdziwą koordynację i montaż – Trisha L. Sebastian, Sean Bieri i Carla Speed…

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Amp Rive-Irma VEP
Next post All-Star Batman#9 zawiera teraz sztukę, a także okładkę Jocka