Gorący mózg Markleya: Cześć Joe!

Ten post został złożony pod:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny

Wayne Markley

Dong Xoai

W ciągu ostatnich 60 lat Joe Kubert był jednym z najskutszych i prawdopodobnie największych artystów wszechczasów. Jego praca obejmowała wszystko, od Hawkmana i Flasha w latach 40. po jego własnego jaskiniowca Tor (który wciąż odwiedza jeszcze dwa lata temu), aby być może praca, z której jest najlepiej znany, Sgt. Głaz. Obejmuje również prawie każdy inny bohater War DC, jaki kiedykolwiek stworzył dla Tarzana w latach 70. XX wieku do jego wielu ostatnich prac Dong Xoai. Gorąco polecam całą jego pracę i zamierzam przejrzeć garstkę jego ogromnego wyjścia w tej kolumnie.

Zacznę od jego nowej pracy, Dong Xoai. Dong Xoai opowiada historię zespołu sił specjalnych w Wietnamie w 1965 roku, która miała odgrywać rolę doradców, ale skończyło się niczym innym. Jest to prawdziwa historia, pełna napięcia i napięcia, a podobnie jak wszystko, co robi Kubert, sztuka jest wyjątkowa i szczegółowa. To nie jest standardowa powieść graficzna wykonana w świetnych czystych panelach, ale jest o wiele bardziej hybrydą książki o staromodnej książce dla dzieci z blokami tekstowymi i ilustracjami do jej wyboru. To powiedziawszy, ta książka nie wskazuje na dzieci, ale projekt i styl działają doskonale, opowiadając tę ​​porywającą i niesamowicie prawdziwą historię.

Tor #1

Joe Kubert po raz pierwszy zrobił Tor w 1953 roku. Jako współpraca z Normanem Maurerem (i pierwotnie opublikowanym przez St. John Comics), trwało tylko pięć problemów – ale przygody jaskiniowca zawsze były w głowie Joe. Tor został przywrócony do krótkotrwałego komiksu w gazecie w latach 70. i po raz kolejny został przywrócony na nowe przygody w 2008 roku w nowej serii DC Comics. Na szczęście dla fanów Kuberta DC zebrało wszystkie prace TOR przed najnowszą serią z trzech oszałamiających, ocenzowanych hardcovers w pełnym kolorze. Te tomy wymagają niewielkiej pracy, aby znaleźć [Uwaga redaktora: dla mniejszej pracy sprawdź powyższy link!], Ale zapierają dech w piersiach oszałamiające i są świetną lekturą.

Prezentacje prezentów: Sgt. Rock Vol. 01

Przez lata Kubert był bardzo ściśle związany z DC War Books: Sgt. Rock, nawiedzony czołg, przegrany, nieznany żołnierz i wiele innych. I zrobił okładki prawie wszystkich książek, w których te postacie pojawiły się. Książka do znalezienia, a prawdopodobnie jego najlepszą książką wojenną jest Sgt. Głaz. Istnieją trzy prezenty Showcase: Sgt. Kolekcje rockowe przedrukujące ponad 500 stron działań na rynek, z których prawie wszystkie są napisane przez Roberta Kanighera i narysowane przez Kuberta. Wiele historii ma 8-15 stron, a każda z nich jest jak mały film o wojnie w sobie. Podobnie jak w przypadku całej pracy Kuberta, jego sposób na opowiadanie historii i jego skrupulatne rzemiosło jest niesamowite, dzięki czemu czujesz się tak, jakbyś był tam idealny, czy to 1 000 000 lat pne (który był tytułem pierwszego komiksu Tor), czy sahary pustyni z pustynią Sahara z pustynią z Sahara Rock and Easy Company Chasing Rommel.

Tarzan: Joe Kubert Years vol. 02 HC

Rzuty i styl rysowania Kuberta prowadzą do mojej ostatecznej rekomendacji jego pracy: Tarzan. Na początku lat siedemdziesiątych Joe Kubert zrobił Tarzana dla DC Comics, co spowodowało połączenie adaptacji powieści Edgara Rice Burroughsa i nowych historii z udziałem Tarzana, Jane i wspaniałych małp najciemniejszej Afryki. Niedawno wróciłem i ponownie przeczytałem wszystkie te historie i muszę powiedzieć, że są po prostu niesamowite. Sztuka jest być może najlepsza, jaką kiedykolwiek zrobił, a historie są rzadkie i pełne akcji, udowadniając, że nie musisz stosować szczegółowych i zawiłych zwrotów akcji, aby opowiedzieć dobrą historię. Na szczęście Dark Horse zebrał wszystkie Tarzana Joe Kuberta w trzech pełnych kolorowych edycjach archiwum, które zachęcam każdą osobę, która lubi dobrą historię do zdobycia i czytania (czy lubisz Tarzana, czy nie).

Jak jestem pewien, że możesz stwierdzić po przeczytaniu tej części bloga, jestem wielkim fanem pracy Joe Kuberta na przestrzeni lat. Kilka innych utworów, które zrobił przez lata, które są warte wyśledzenia, jeśli możesz je znaleźć (co może być wyzwaniem), jest następujące: Tex, western, który zrobił wiele lat temu dla europejskiego wydawcy; Yossel, powieść graficzna o Holokaustu; i prezentuje prezenty: Hawkman Vol. 1 (w którym Hawkman nigdy nie wyglądał tak dobrze, a także sztuka Murphy’ego Andersona). Istnieje wiele innych dzieł pana Kuberta, którego pochwałę zaśpiewam jeszcze raz. Jak zawsze wszelkie komentarze, recenzje kopie lub ataki można wysłać na adres mfbway@aol.com. Ta kolumna reprezentuje moje opinie, a nie opinie Westfield Comics lub jej pracowników.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Teaser ptaków drapieżnych jest krótki, a także chaotyczny, podobnie jak Harley Quinn
Next post Za rozważenie: Adam Strange DC: Srebrny wiek